تهران ۱۷.۷۹° كمينه ۱۵.۷۹°  بیشینه ۱۷.۹۹°
۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۱

مشاهده مجدد پلنگ ایرانی در منطقه شکارممنوع اشکورات گیلان

با توجه به نقش تکمیل‌کننده گوشت‌خواران در چرخه‌ زیستی و غذایی، حضور گوشت‌خوارانی نظیر پلنگ از جنبه اکولوژیکی برای منطقه بسیار ارزشمند است.
کد خبر: ۶۰۱۳۵

مشاهده مجدد پلنگ ایرانی در منطقه شکارممنوع اشکورات گیلان

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مشاهده و ثبت پلنگ ایرانی برای دومین بار طی روزهای اخیر در منطقه شکار ممنوع اشکورات رودسر خبر داد.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، حمزه عشوری، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مشاهده و ثبت پلنگ ایرانی برای دومین بار طی روز های گذشته در ارتفاعات برفی شهرستان رودسر خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: محیط‌بانان شهرستان رودسر با نصب دوربین های تله ای موفق به ثبت یک قلاده پلنگ دیگر در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع اشکورات رودسر شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان تصریح کرد: منطقه شکار ممنوع اشکورات با شرایط جغرافیایی کوهستانی، زیستگاه مناسبی برای حیوانات وحشی به شمار می‌رود؛ مکانی که گونه‌های جانوری از جمله کل و بز، پلنگ، گراز، گرگ و روباه را در این منطقه می‌توان مشاهده کرد.

عشوری گفت: با توجه به نقش تکمیل‌کننده گوشت‌خواران در چرخه‌ زیستی و غذایی، حضور گوشت‌خوارانی نظیر پلنگ از جنبه اکولوژیکی برای منطقه بسیار ارزشمند است.

وی تاکید کرد: برای حفاظت بیشتر از گونه‌های جانوری نیازمند همکاری و حمایت مردم و طبیعت دوستان به ویژه در جوامع محلی هستیم.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز