تهران ۱۷.۷۹° كمينه ۱۵.۷۹°  بیشینه ۱۷.۹۹°
۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
وزیر بهداشت:

به خاطر کمبود تخت بیمارستانی شرمنده مردم هستیم

در سفر استانی رئیس جمهور به البرز این مسئله مطرح و اعتبارات مناسبی برای آن در نظر گرفته شد.
کد خبر: ۶۰۲۸۸

به گزارش معاصر به نقل از مهر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به خاطر کمبود تخت بیمارستانی شرمنده مردم هستیم و سعی در برطرف کردن این مشکل داریم.

 بهرام عین‌اللهی پیش از ظهر شنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان فردیس اظهار کرد: شهر فردیس یکی از شهرهای بسیار بزرگ کشور است که با وجود جمعیت ۶۰۰ هزار نفری تا به حال بیمارستان نداشت.

وی بیان کرد: در سفر استانی رئیس جمهور به البرز این مسئله مطرح و اعتبارات مناسبی برای آن در نظر گرفته شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: ساخت این بیمارستان از سال ۹۵ شروع شد و در زمان استقرار دولت سیزدهم تنها پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

وی خاطرنشان کرد: اکنون بیمارستان شهید سلیمانی پیشرفت خوبی دارد و در عرض یک سال با یک عملکرد جهادی شاهد چنین اقداماتی هستیم.

عین‌اللهی با بیان اینکه به خاطر کمبود تخت بیمارستانی شرمنده مردم هستیم، گفت: برای رفع این مشکل در حال تلاش هستیم.

وی با بیان اینکه بیمارستان فردیس با آخرین فناوری‌های روز ساخته شده است، اظهار کرد: این بیمارستان تمام شرایط بیمارستان کامل و جنرال را دارد و می‌تواند نیاز مردم فردیس را رفع کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: برای ساخت این بیمارستان ۵۶۰ میلیارد تومان هزینه شده که بیش ۷۰ درصد از آن در دولت سیزدهم تأمین شده است.

عین‌اللهی تصریح کرد: قصد داریم این بیمارستان را به یک بیمارستان آموزشی تبدیل کنیم تا بتوانیم با حمایت بیشتر علاوه بر درمان آموزش کادر پزشکی را هم انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گفته‌های مسئولان علوم پزشکی البرز این بیمارستان در عید فطر افتتاح می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شرط افتتاح بیمارستان‌ها را پذیرش بیمار قرار داده‌ایم، گفت: در گذشته برخی مواقع افتتاح‌های صوری صورت گرفته است اما این رویه را عوض کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: اولین موفقیت ما در سال ۱۴۰۱ در بحث کرونا بود که در پیشگیری و درمان این بیماری بهترین کشور در منطقه بودیم.

عین‌اللهی بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از کشورها در مواجهه با کرونا دچار مشکل هستند و این بیماری فوتی‌های زیادی از آنها می‌گیرد اما در ایران مدیریت بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در سال جاری حدود ۱۵ هزار تخت بیمارستانی در کل کشور افتتاح شد که در حدود ۱۰ درصد کل تخت‌های بیمارستانی کشور است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۰ هزار نیروی پزشک و دندان‌پزشک در کشور با اولویت مناطق محروم در کشور توزیع شد و در زمینه پزشکان متخصص هم اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به توانمندی ایران در تولید تجهیزات پزشکی گفت: بسیاری از دستگاه‌های بیمارستانی موجود را در کشور با پیشرفته‌ترین فناوری و بالاترین کیفیت می‌سازیم.

عین‌اللهی اظهار کرد: امروز ۹۹ درصد داروی مورد نیاز کشور تولید می‌شود که نشان از توانمندی بالای کشور در این حوزه دارد.

وی متذکر شد: بحث پرونده الکترونیک را با ۱۰ درصد آغاز کردیم اما اکنون بیش از ۹۰ درصد نسخه‌ها به صورت الکترونیک است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز