تهران ۲۳.۸۵° كمينه ۲۲.۷۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵

وزیر راه: افزایش ۱۱ درصدی تردد جاده ای در نوروز امسال 

یک میلیون و ۸۲ هزار مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی به همراه ۲۴ هزار دستگاه خودرو از بنادر جا به جا شده اند که این آمار بیانگر رشد ۶۳ درصدی این بخش نسبت به نوروز سال گذشته است.
کد خبر: ۶۰۷۶۳به گزارش معاصر به نقل از ایرنا، وزیر راه و شهرسازی گفت: میزان تردد وسایل نقلیه حمل و نقل جاده ای از ۲۴ اسفندماه سال ۱۴۰۱ تا دومین روز از تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

 مهرداد بذرپاش بعدازظهر پنجشنبه و در حاشیه دیدار خود از راهدارخانه شهرستان آبیک تصریح کرد: طی این مدت و در حوزه گردشگری دریایی نیز ۶۳۴ هزار مسافر از امکانات سواحل جنوبی و شمالی کشور استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: در همین مدت یک میلیون و ۸۲ هزار مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی به همراه ۲۴ هزار دستگاه خودرو از بنادر جا به جا شده اند که این آمار بیانگر رشد ۶۳ درصدی این بخش نسبت به نوروز سال گذشته است.

بذرپاش ادامه داد: از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا دوم فروردین ماه امسال همچنین ۶۵۷ هزار و ۸۶۰ مسافر در حوزه ریلی از قطار برای مسافرت خود استفاده کردند که در این حوزه افزایش ۲۰ درصدی و در بخش هوایی نیز طی همین مدت حدود یک میلیون مسافر داخلی و خارجی سفر کرده اند که با سه درصد افزایش نسبت به نوروز پارسال روبرو بوده ایم.

 وزیر راه و ترابری بعدازظهر پنجشنبه و به صورت سرزده از راهدارخانه شهرستان آبیک بازدید کرد و در این بازدید که بدون حضور خبرنگاران صورت گرفت، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین نیز حضور داشت.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز