تهران ۲۳.۸۵° كمينه ۲۲.۷۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۴

فوت ۳۸۵ نفر در تصادفات سومین روز سال جدید

۷۱۰۰ نفر نیز مجروح و مصدوم داشته ایم یعنی روزانه ۴۰ نفر در تصادفات جان خود را از دست داده اند.
کد خبر: ۶۰۸۰۶

 

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا؛ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از ۳۸۵ فوتی ناشی از تصادفات در محور‌های مواصلاتی کشور تا روز گذشته خبر داد.

سیدکمال هادیانفر در برنامه‌ای تلویزیونی در تشریح آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی کشور گفت: در نوروز امسال ۲۵ میلیون تردد بین استانی و شهرستانی تا روز گذشته به ثبت رسیده است که این رقم در مقایسه با سال ۱۴۰۰ حدود ۵۴ درصد و نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر محور چالوس به دلیل ریزش سنگ مسدود است، افزود: در حال حاضر در محور رشت در محدوده ورودی منجیل و رودبار شاهد ترافیک نیمه سنگین و کندی حرکت هستیم و در محور هراز نیز حجم تردد‌ها افزایش پیدا کرده است و در هر دو مسیر رفت و برگشت شاهد پر تراکم شدن ترافیک هستیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا تاکید کرد: متاسفانه تا روز گذشته ۳۸۵ نفر ناشی از تصادفات فوتی داشتیم و ۷۱۰۰ نفر نیز مجروح و مصدوم داشته ایم یعنی روزانه ۴۰ نفر در تصادفات جان خود را از دست داده اند.

هادیانفر در پایان تاکید کرد: رانندگان حتما در تردد‌های جاده‌ای از کمربند ایمنی استفاده و با سرعت مطمئنه حرکت کنند چراکه بیشترین عامل تصادفات بوده است و ۲۷ درصد تصادفات مربوط به واژگونی است بنابراین لازم است رانندگان نسبت به رعایت سرعت مطمئنه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند. همچنین ۴۵ هزار کیلومتر از راه‌های کشور راه‌های اصلی هستند که جدا شونده دارند و مابقی فاقد جداشونده هستند لذا باید رانندگان دقت بیشتری در این مسیر‌ها داشته باشند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز