تهران ۳۲.۶۲° كمينه ۳۲.۶۲°  بیشینه ۳۲.۹۹°
۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۳

هشدار هواشناسی: ورود سامانه بارشی از یک‌شنبه

طبق اعلام هواشناسی آسمان استان در روز یکشنبه ۱۳ فروردین صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات افزایش ابر احتمال بارش پراکنده و در برخی نقاط افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی کرده است.
کد خبر: ۶۰۸۲۵علی کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، گفت: با بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی آسمان استان طی ۴۸ ساعت آینده نسبتاً پایدار خواهد بود.

سرپرست اداره‌کل هواشناسی افزود: با ورود سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه تا اواخر روز سه شنبه به تناوب افزایش ابر بارش های رگباری، گاهی همراه با رعد و برق و در برخی مناطق مرتفع بارش برف، وزش باد (تندباد لحظه ای) و در برخی مناطق احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

همچنین هواشناسی با صدور هشدار زرد از نفوذ و فعالیت سامانه بارشی در تمام مناطق استان خبر داد و احتمال آسیب به سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی مخابراتی، شکستن درختان فرسوده، کاهش دید، اختلال در تردد جاده‌ای، جاری شدن رواناب و طغیان رودخانه، احتمال ریزش تگرگ و آسیب محصولات کشاورزی پیش‌بینی می‌شود.

اجتناب از توقف در بستر و اطراف مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، اتخاذ تدابیر لازم جهت جلوگیری از خسارت احتمالی محصولات کشاورزی و عدم چرایی دام در ارتفاعات و محافظت از دام ها، اتخاذ تدابیر لازم ایمنی در استخرهای پرورش ماهی از توصیه‌های هواشناسی است.

گفتنی است طبق اعلام هواشناسی آسمان استان در روز یکشنبه ۱۳ فروردین صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات افزایش ابر احتمال بارش پراکنده و در برخی نقاط افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی کرده است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز