تهران ۲۳.۹۹° كمينه ۲۳.۹۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۱

ماکرون به مغولستان سفر کرد

رئیس جمهور فرانسه سفری کوتاه و نمادین به مغولستان داشت، این اولین سفر رئیس جمهور فرانسه به کشوری است که بین چین و روسیه قرار دارد و دارای منافع استراتژیک فزاینده در غرب است.
کد خبر: ۶۴۷۳۸

ماکرون به مغولستان سفر کرد

 

به گزارش معاصر به نقل از خبرگزاری فرانسه، امانوئل ماکرون، رئیس دولت فرانسه پس از فرود در اولان‌باتور پایتخت این کشور پس از نشست سران گروه ۷ در هیروشیما ژاپن، مورد استقبال یک گارد افتخاری سنتی مغولستان قرار گرفت.

ماکرون سپس در مراسم پذیرایی در میدان سوخباتور که شامل مجسمه بزرگ قهرمان انقلابی مغولستان دامدین سوخباتور و بنای یادبود چنگیزخان است، شرکت کرد.

از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، فرانسه دیپلماسی خود را با کشورهایی که صریحاً این حمله را محکوم نکرده اند - که مغولستان یکی از آنهاست، افزایش داده است.

در اولان باتور، ماکرون در یک ضیافت دولتی در موزه چنگیز خان شرکت کرد. این موسسه بخشی از مجموعه خود را به موزه تاریخ نانت در غرب فرانسه برای نمایشگاهی که قرار است در ماه اکتبر برگزار شود، قرض خواهد داد. -

یک منبع الیزه گفت: مغولستان به دنبال تنوع بخشیدن به شراکت های خود به منظور قوی تر شدن و مقابله با همسایگان بزرگ روسی و چینی خود است.

وی توضیح داد که پاریس به دنبال "کاهش محدودیت های اعمال شده بر روی همسایگان روسیه" است. این منبع افزود: مغولستان همچنین می تواند بخشی از تلاش های اروپا برای تنوع بخشیدن به منابع "برای تضمین حاکمیت انرژی ما" باشد.

این کشور پهناور شمال آسیا در سال های اخیر مورد توجه فزاینده ای از سوی ایالات متحده به عنوان بخشی از یک استراتژی برای خنثی کردن ظهور چین بوده است.

هشتاد و شش درصد از کل صادرات مغولستان به چین می رود که نیمی از آن زغال سنگ است. مغولستان از زمان اولین قانون اساسی دموکراتیک خود در سال ۱۹۹۲، زمانی که از مدار شوروی خارج شد، با بی ثباتی سیاسی دست و پنجه نرم می کند.

 

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز