تهران ۲۷.۷۹° كمينه ۲۷.۶۲°  بیشینه ۲۸.۷۹°
۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۷

انهدام شبکه جاسوسی وابسته به موساد علیه ایران

این جاسوس، اطلاعاتی درباره یک شرکت و ۲۳ فرد مرتبط با ایران را برای افسران موساد ارسال می‌کرد.
کد خبر: ۶۴۸۶۵

به گزارش معاصر،  سرویس اطلاعاتی و نیروهای امنیتی ترکیه در شهر استانبول، یک شبکه جاسوسی جدید وابسته به موساد رژیم صهیونیستی متشکل از ۱۵ نفر را منهدم کردند.

ترکیه از انهدام شبکه جاسوسی وابسته به موساد رژیم صهیونیستی در استانبول خبر داد.

بر اساس این گزارش، سرویس اطلاعاتی و نیروهای امنیتی ترکیه در شهر استانبول، یک شبکه جاسوسی جدید وابسته به موساد رژیم صهیونیستی متشکل از ۱۵ نفر را منهدم کردند.

این شبکه جاسوسی مأمور پیگیری و رصد یک شرکت و ۲۳ فرد بود که روابط تجاری با ایران داشتند.

براساس اطلاعات رسمی، پس از یک سال و نیم پیگیری اطلاعاتی و امنیتی مشترک، اطمینان حاصل شد که این شبکه اقدام به فعالیت جاسوسی علیه یک شرکت و ۲۳ فرد دارای روابط تجاری با ایران می‌کنند.

براساس تحقیقات و اطلاعات اولیه، موساد از طریق یک کارمند در ارتش ترکیه موسوم به سرکان اوزدمیر که به اتهام وابسته بودن به گروه فتح الله گولن فراری است، به رهبر این باند جاسوسی اسلچوک کوچوک کایا رسیده است.

رهبر این باند جاسوسی دیدارهایی با افسران موساد در چند کشور اروپایی داشته که در این دیدارها آزموده شده و سپس کار به او پیشنهاد و استخدام شده است.

کایا درباره مهارت جاسوسی آموزش دیده است.

این جاسوس، اطلاعاتی درباره یک شرکت و ۲۳ فرد مرتبط با ایران را برای افسران موساد ارسال می‌کرد.

کایا، اطلاعات را جمع آوری و به طور مرتب برای موساد ارسال کرده است. این اطلاعات شامل تردد، مکالمات، حساب‌های بانکی و نیز آدرس محل سکونت و کار افراد مذکور و دیگر اطلاعات لازم است.

انتهای پیام
منبع: مهر
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز