تهران ۲۵.۶۷° كمينه ۲۴.۷۹°  بیشینه ۲۵.۹۹°
۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۹
رئیس جمهور:

امضای 11سند همکاری میان ایران و اندونزی

رئیس‌جمهور گفت: بیش از ۱۷ سال است مذاکرات تعرفه ترجیحی میان دو کشور به نتیجه نرسیده بود که در سفر اخیر این توافق صورت گرفت.
کد خبر: ۶۴۹۶۴

امضای 11سند همکاری میان ایران و اندونزی

 

به گزارش معاصر ,آیت‌الله ابراهیم رئیسی پس از سفر به اندونزی در فرودگاه مهرآباد ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت، گفت: سفر اندونزی سفر به کشوری که بیشترین جمعیت مسلمین را در خود جای داده است و جایگاه ممتازی در سازمان «آ.سه.آن» دارد و جایگاه قابل توجهی در منطقه دارد، سفر مهمی بود که ابعاد مختلفی داشت.

وی با اشاره به اینکه اعتمادسازی را شروع کرده‌ایم، افزود: ارتباطات با کشورهای مختلف براساس سیاست چندجانبه‌گرایی اقتصادی است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: سیاست ما در آسیا جامع است و قصد همکاری با قطب‌های نوظهور را داریم، اقتصاد ما و اندونزی مکمل است در این سفر توانستیم ۱۱ سند همکاری میان دو کشور را به امضا برسانیم.

رئیسی تصریح کرد: دست پُری در مذاکرات داشتیم، از این حیث که در ابتدای مذاکرات‌مان کار نویی انجام شد و از تجهیزات پزشکی رو نمایی شد، ۱۲ بیمارستان اندونزی به تجهیزات ساخت ایران مجهز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های پزشکی گام‌های خوبی برداشته‌ایم و قراردادهایی را منعقد کرده‌ایم، گفت: بیش از ۱۷ سال است مذاکرات تعرفه ترجیحی میان دو کشور به نتیجه نرسیده بود که در سفر اخیر این توافق صورت گرفت. 

رئیس‌جمهور اظهار کرد: تنهاتر برای رفع موانع تجارت از دیگر اقدامات انجام شده بود، در حوزه انرژی در بخش‌های پایین دستی و بالادستی توافقاتی صورت گرفت.

وی همچنین ادامه داد: در حوزه‌های خارجی، هم در مسائل منطقه‌ای و هم فرامنطقه‌ای دیدگاه مشترکی با مقامات اندونزیایی داشتیم.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز