تهران ۱۱.۵۱° كمينه ۱۱.۵۱°  بیشینه ۱۱.۹۹°
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۸

کلاهبرداری با چک جعلی ۴۵ میلیارد ریالی در تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری 2 جاعل و کلاهبردارحرفه ای که با پخش چک و تراول جعلی 45 میلیارد ریال پول‌شویی و کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.
کد خبر: ۶۵۰۲۲

کلاهبرداری با چک جعلی ۴۵ میلیارد ریالی در تهران

 

به گزارش معاصر ,سرهنگ محمد گودرزی گفت: در پی دریافت خبر مبنی بر کلاهبرداری از طریق خرید در سایت های اینترنتی و ارائه چک جعلی در محله یوسف آباد تهران رسیدگی به موضوع و دستگیری متهم یا متهمان را تیمی از مأموران کلانتری 125 بر عهده گرفته و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی به دست آوردند متهمان اقدام به پخش چک‌های جعلی کرده و بدین ترتیب از کاربران فضای مجازی و مالباختگان کلاهبرداری می‌کنند افزود: در یک عملیات منسجم پلیسی درحالی که متهمان در حال خرید یک دستگاه تلفن همراه با چک جعلی بودند، دستگیر شدند.

این مقام انتظامی افزود: پس از اخذ مجوز‌های قضائی و بازدید از مخفیگاه متهمان، تعداد زیادی چک، اسکناس و مدارک هویتی جعلی کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: متهمان 57 و 59 ساله در تحقیقات ابتدایی به بزه انتسابی و کلاهبرداری از شهروندان با ارائه چک و اسکناس جعلی اعتراف کردند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه متهمان به جعل تراول و کلاهبرداری و پولشویی اعتراف کرده‌اند، اعلام کرد: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بیش از 45 میلیارد ریال اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

انتهای پیام
منبع: فارس
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز