تهران ۲۲.۷۹° كمينه ۱۹.۷۹°  بیشینه ۲۲.۹۹°
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۴

سجادی: مابه دنبال تعامل با ورزش جهان هستیم

وزیر ورزش و جوانان درخصوص راهکارهای همکاری و تعامل وزارت ورزش و جوانان و سفرای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صحبت کرد و پاسخگوی سوالات برخی از سفرای کشورمان بود.
کد خبر: ۶۵۱۸۸

سجادی: مابه دنبال تعامل با ورزش جهان هستیم

 

به گزارش معاصر,وزیر ورزش و جوانان گفت : ما به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه با کشورهای دیگر درخصوص تبادل مربی، تبادل بازیکن و برگزاری بازی‌های دوستانه و اردوهای مشترک هستیم و در این راستا به کمک دوستان‌مان در سفارتخانه‌ها نیاز داریم.

گردهمایی روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور امروز با حضور سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

سجادی در این نشست گفت: از وزارت امور خارجه که میزبان این نشست مهم بود تشکر می‌کنم چراکه فرصت تعامل بین وزارت ورزش و جوانان و سفرای جمهوری اسلامی ایران را فراهم کرد. هرچه قدر تعامل در این حوزه بیشتر باشد در رسیدن به اهداف‌مان موفق‌تر خواهیم بود.

وی افزود: در کشور ایران ۱۰۵ انجمن ورزشی، ۵۴ فدراسیون و ۲۳۵ گونه ورزشی مشغول به فعالیت هستند و تلاش ما این است که رشته‌های ورزشی بیشتری را در کشور فعال کنیم. هدف ما این است که از دنیا عقب نمانیم و موفقیت‌های زیاد دیگری به دست آوریم، هرچند که برای ما مهم است در کنار این موفقیت‌ها ارزش‌های دینی نیز حفظ شود.

سجادی با تاکید بر لزوم همکاری وزارت ورزش و جوانان با سفارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف جهان خاطر نشان کرد: ما به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه با کشورهای دیگر درخصوص تبادل مربی، تبادل بازیکن و برگزاری بازی‌های دوستانه و اردوهای مشترک هستیم و در این راستا به کمک دوستان‌مان در سفارتخانه‌ها نیاز داریم.

وی ادامه داد: در پایان سال ۱۴۰۱ میزبان رویداد نوروزگاه در ایران بودیم که استقبال خوبی از سوی کشورهایی که مراسم نوروز را دارند صورت گرفت‌. برخی از کشورها از جمله روسیه که این مراسم را ندارند نیز در مسابقات نوروزگاه شرکت کردند. تلاش می‌کنیم که این رویداد برای امسال با کیفیت بهتری برگزار شود و برای این امر به کمک سفرای کشورمان نیاز داریم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اجرایی کردن تفاهم‌نامه‌ها، حمایت از کسب میزبانی ایران و همچنین کسب کرسی‌های بین‌المللی جزو مواردی است که نیاز به همکاری نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور داریم. کسب کرسی و کسب میزبانی برای ما بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: کشور ایران در بسیاری از رشته‌ها مانند قایقرانی در آب‌های خروشان، صخره‌نوردی، اسکی کوهستان و دوندگی در ارتفاعات می‌تواند جذابیت زیادی برای ورزشکاران کشورهای دیگر داشته باشد. از این‌رو سفرای ما باید با تعامل این ظرفیت خوب ایران در ورزش را به کشورهای دیگر نشان دهند.

سجادی گفت: احترام به تاریخ و سوابق هر کشور در ورزش نیز وجود دارد. بیش از هزار و ۲۰۰ نوع ورزش بومی و محلی در کشور داریم که پانصد ورزش دارای دستورالعمل است و از ظرفیت بازی های بومی و محلی نیز برای ارتباط با کشورهای دیگر می‌توان به نحو احسن استفاده کرد.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز