تهران ۲۰.۶۷° كمينه ۱۵.۷۹°  بیشینه ۲۰.۹۹°
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۱

آغاز سخنرانی رئیسی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به مناسبت سی و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی با آرمان های امام راحل تجدید بیعت کرد.
کد خبر: ۶۵۵۵۴

آغاز سخنرانی رئیسی  در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

 

به گزارش معاصر ,آیت الله رئیسی در این مراسم اظهار کرد: لازم است یاد امام و یاد شهدای عالیقدر را گرامی بداریم و به روح امام درود بفرستیم و یاد همه شهیدان به ویزه شهدای عزیزی که در سال ۴۲ در ورامین امام را یاری کردند گرامی بداریم.

وی گفت: بیش از هر زمانی لازم است شخصیت امام، راه امام و کلام و سیره امام شناخته شود،  لازم است شخصیت او و انقلاب شکوهمندی که بنیانگذارش بود شناخته شود.

رئیس جمهور ادامه داد: می خواهند در مسیر و خط امام انحراف و تحریف ایجاد کنند، نباید اجازه داد، راه امام و خط امام نورانی است، نباید اجازه داد که در آن انحرافی ایجاد شود.

آیت الله رئیسی بیان کرد: امام مرد خدابود و تمام موفقیت های او به خاطر این بود که او مرد خدا بود، اگر بخواهیم یک تعریفی از امام بیان کنیم، که تمام مبانی فلسفی و کلامی و اعتقادی به این جمله بستگی دارد و این سنگ زیر بنای اندیشه امام است، عالم در محضر خداست.

وی گفت: امام، امام تحول بود، امسال در روز آغازین سال در حرم رضوی در تحلیل موضوع تحول، نگاه تحولی به اینکه نقاط ضعف کاسته شود و نقاط قوت تقویت شود.

رئیس جمهور بیان کرد: اما نگاه تحولی به دین و کارکردهای دین داشت امام، به عنوان اینکه دین می تواند جامعه را اداره کند، دین نه به عنوان یک رفتار فردی، بلکه به عنوان یک برنامه ای برای اداره جامعه.

آیت الله رئیسی افزود: او یک فقیه بود، امیرالمونین فرمود، علم دو قسم است که انسان فرمول یاد بگیرد، علم شنیداری و فرمولی، یک علمی هم داریم که در سرشت انسان بنشیند، فقیه به کسی میگوییم که فقه در جان او نشسته باشد. امام فقیه بود. دین را خوب فهمیده بود و با همه وجود به دنبال اجرای دین در جامعه بود.

 

انتهای پیام
منبع: فارس
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز