تهران ۸.۸۵° كمينه ۴.۷۹°  بیشینه ۸.۹۹°
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۸

سفیر ایران با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد

«سید عباس موسوی» سفیر ایران در باکو امروز (شنبه) ۱۳ خرداد ماه با «جیحون بایراموف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
کد خبر: ۶۵۵۵۶

سفیر ایران با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد

 

به گزارش معاصر,سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان ۲۳ فروردین ماه نیز با «حکمت حاجی اف» دستیار رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرده بود.وی در این باره در توئیتی نوشته بود: در پی مذاکرات سازنده وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، من نیز گفت‌وگویی صریح و سازنده با آقای حکمت حاجی اف دستیار رئیس جمهور آذربایجان داشتم. امیدوارم نتیجه نهایی روندی که آغاز شده به نفع منافع هر دو کشور و منطقه باشد.

 پس از اتفاقات اخیر در مناسبات دوجانبه و مشکلات و سوءتفاهمات ایجاد شده بین دو کشور، وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اخیرا سه بار تلفنی گفت‌وگو کردند. 

براساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، استمرار دیدار وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در پایتخت‌های دو کشور از جمله موضوعات در دستورکار مشترک است و در این گفت‌وگوی سازنده، طرفین بر تداوم رایزنی‌های مقامات دو کشور تأکید کردند.

 ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ۲۸ اردیبهشت ماه نیز ضمن رد اتهامات بی اساس زنجیره‌ای جمهوری آذربایجان علیه ایران، گفت: برخورد با شهروندان خاطی و قانون شکن حق طبیعی همه حکومت‌هاست، اما بازداشت و زندانی کردن بسیاری از شهروندان با ادعای ارتباط با ایران غیر قابل پذیرش است.

انتهای پیام
منبع: فارس
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز