تهران ۲۳.۸۵° كمينه ۱۷.۷۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۴

پایتخت گرم تر می شود

اداره کل هواشناسی استان تهران از پیش‌بینی روند افزایشی نسبی دمای پایتخت تا روز سه‌ شنبه خبر داد.
کد خبر: ۶۵۶۱۸

پایتخت گرم تر می شود

 

به گزارش معاصر,با بررسی نقشه‌های هواشناسی و خروجی الگوهای پیش‌یابی عددی وضعیت جوی استان تهران طی امروز، آسمان صاف تا قسمتی ابری از بعدازظهر با وقوع ناپایداری‌های همرفتی همراه با افزایش ابرناکی گاهی وزش باد شدید، در برخی مناطق شمالی استان به خصوص ارتفاعات همراه با رگبار پراکنده با احتمال رعدوبرق و در مناطق جنوبی استان با خیزش موقت گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

از بعدازظهر دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی در نیمه شمالی استان به ویژه ارتفاعات افزایش ابرناکی، رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، در مناطق غربی و جنوبی استان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، در نقاط مستعد خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا تا اواخر هفته جاری مورد انتظار است.

تا روز سه‌شنبه روند افزایش نسبی دما و از روز چهارشنبه کاهش تدریجی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران دوشنبه (۱۵ خرداد) قسمتی ابری، در اواخر وقت افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده در بعضی ساعت‌ها وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتی‌گراد و در روز سه‌شنبه (۱۶ خردادماه) قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین و فرودگاه امام خمینی (ره) با بیشینه دمای ۳۷ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

انتهای پیام
منبع: مهر
اشتراک گذاری :
برچسب ها : گرما تهران
ارسال نظر

آخرین اخبار روز