تهران ۱۸.۸۵° كمينه ۱۶.۷۹°  بیشینه ۱۸.۹۹°
۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۳

آغاز وزش باد شدید و بارش پراکنده در تهران

تهران از دقایقی پیش شاهد رگبار پراکنده، رعد و برق، وزش باد شدید و گرد و خاک است.
کد خبر: ۶۵۶۷۵

آغاز وزش باد شدید و بارش پراکنده در تهران

 

به گزارش معاصر ,سازمان هواشناسی صبح امروز دوشنبه پانزدهم خرداد برای ساعت عصر و اوایل شب در استان تهران، البرز و مناطقی از کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان و برخی نقاط واقع در سمنان، یزد، اصفهان، مرکزی، قم، قزوین، زنجان، اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد گرد و خاک پیش‌بینی کرده بود.

همچنین حامد یزدی مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین از اهالی پایتخت خواست از تردد در حاشیه رودها و ارتفاعات احتیاط کنند.

وی از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از عصر امروز دوشنبه تا روز چهارشنبه ۱۷ خرداد شاهد احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در نقاط مستعد و احتمال بارش تگرگ در استان تهران به ویژه در ارتفاعات خواهیم بود و توصیه اکید مدیریت بحران احتیاط در تردد و اجتناب از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره احتمال فعالیت سامانه دوم مبنی بر وقوع ناپایداری محلی و وزش باد شدید در مناطق مستعد گرد و خاک به ویژه در ساعات بعد از ظهر تا شب نیز هشدار داد و گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی در مدت زمان مذکور وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا را در استان تهران به ویژه مناطق مرکزی، جنوبی و غربی خواهیم داشت.

یزدی مهر همچنین از آماده باش ستاد مدیریت بحران خبر داد و تاکید کرد: توصیه مدیریت بحران در خصوص وقوع سامانه دوم احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، عدم استقرار در نواحی مرتفع و داربست‌ها است تاکید می‌شود کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای از صعود به ارتفاعات خودداری کنند و نسبت به عدم قرار گرفتن افراد و پارک خودروها زیر تابلوهای تبلیغاتی و درختان فرسوده خودداری شود.

وی خاطرنشان کرد: از گروه‌های حساس به خصوص افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و تنفسی و قلبی می‌خواهیم در زمان‌های کاهش کیفیت هوا و بروز گرد و غبار از قرار گرفتن از فضای باز خودداری کنند.

کیفیت هوای شهر تهران تا لحظه انتشار خبر با شاخص ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز