تهران ۱۹.۹۱° كمينه ۱۶.۷۹°  بیشینه ۱۹.۹۹°
۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۴

شکارچیان غیر مجاز در شهرستان فراشبند دستگیر شدند

شماری از متخلفین و شکارچیان غیر مجاز در شهرستان فراشبند قبل از اقدام به شکار و با کشف سه قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در منطقه شکار ممنوع دالان فراشبند به دام افتادند.
کد خبر: ۶۵۷۴۰

شکارچیان غیر مجاز در شهرستان فراشبند دستگیر شدند

به گزارش معاصر از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس؛ علی اکبر کشاورزی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فراشبند در این زمینه بیان داشت: طی گشت و کنترل ماموران، یگان حفاظت این شهرستان موفق به دستگیری یک گروه از متخلفین قبل از اقدام به شکار، شدند.
کشاورزی افزود: از این افراد سه قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی غیر مجاز به همراه مقادیری مهمات در منطقه شکار ممنوع دالان کشف شده است.
وی با بیان اینکه طی هماهنگی با دادستان دادگستری شهرستان فراشبند برای متخلفین تشکیل پرونده شده است خواستار برخورد قانونی با سودجویان و بهره برداران غیر قانونی از محیط زیست شد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فراشبند با تشریح موقعیت حساس و مهم منطقه دالان فراشبند اظهار داشت: منطقه شکار ممنوع دالان با وسعت 54 هزار و 453هکتار در فاصله 62 کیلومتری غرب شهر فیروزآباد در23کیلومتری جنوب فراشبند قرار دارد و تنوع زیستی در آن کم نظیر و در عین حال حساس و آسیب پذیر است .
وی ادامه داد: تاریخچه حفاظت منطقه شکار ممنوع دالان ابتدا به سال 74 بازمی گردد که یک بازه زمانی 5 ساله برای آن تعریف شد، همچنین در سال 85 به مدت 5 سال مجددا" حفاظت دراین منطقه تمدید شد.
کشاورزی با اشاره به اینکه اقلیم ،زمین شناسی، توپوگرافی وعوارض طبیعی در منطقه دالان بی نظیر است افزود: منطقه عموما" کوهستانی بوده و از پوشش گیاهی بسیار غنی برخوردار است بویژه درختان بادام که بیشترین وسعت منطقه را در بر می گیرد.منطقه دارای تابستانی نسبتا" گرم و زمستانی معتدل است، از این رو گاه مورد تجاوز شکارچیان قرار می گیرد و لازم است شهروندان، اعضای سمن ها و مردم، محیط زیست را در افزایش حفاظت از این منطقه محیط زیستی یاری کنند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز