تهران ۷.۹۹° كمينه ۳.۷۹°  بیشینه ۷.۹۹°
۱۰ تير ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۵

جلسه مشترک وزیر ورزش و وزیر امور خارجه برگزار شد

جلسه رؤسای فدراسیون‌های ورزشی با حضور سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه به میزبانی وزارت امور خارجه برگزار شد.
کد خبر: ۶۷۲۹۰

 

نشست مشترک وزیر ورزش و وزیر امور خارجه

 

به گزارش معاصر,سجادی در این جلسه با عرض خیرمقدم به همه میهمانان حاضر در جلسه اظهار داشت: از میزبان این جلسه آقای عبداللهیان و همکاران‌شان به دلیل اهتمامی که برای برگزاری این جلسه داشتند، تشکر می‌کنم و امیدوارم که این جلسه به پیشرفت ورزش کشور کمک کند.

وی ادامه داد: بیش از یکصد انجمن ورزشی و بیش از پنجاه فدراسیون ورزشی در کشور فعالیت دارند. در برخی از انجمن‌ها مثل رشته همگانی متشکل از چندین انجمن و روش تمرین می‌شود که هر کدام در خارج از کشور دارای مسابقات مختلف است. ما در کشور 235 رشته ورزشی داریم که زیرمجموعه فدراسیون‌ها و یا انجمن‌ها هستند.

سجادی با اشاره به برخی چالش‌های رشته‌های ورزشی خاطرنشان کرد: هر کدام از رشته‌های فعال در کشور با رویدادهای بین‌المللی در تعامل هستند و از این‌رو با چالش‌های مختلف بین‌المللی نیز مواجه می‌شوند. این رشته‌ها ملزم به رعایت کردن برخی قوانین هستند و رعایت همه قوانین نیاز به مشاوره و راهنمایی دستگاه امور خارجه دارد. نیاز داریم که از راهنمایی‌ها و کمک وزارت امور خارجه و سفرای کشورمان در دیگر کشورها بهره بگیریم.

وزیر ورزش و جوانان با تمجید از همکاری و تعامل وزارت امور خارجه با فدراسیون‌های ورزشی کشورمان عنوان کرد: از طرف جامعه ورزش از عبداللهیان و همکاران محترم‌ تشکر می‌کنم. برخی از روادید برای حضور در مسابقات بین‌المللی با تاخیر صادر می‌شود و بارها وزارت امور خارجه در تسریع شدن این روادید به فدراسیون‌های ما کمک کرده است.

سجادی با اشاره به حضورش در هفتمین نشست وزرا و مدیران ارشد ورزشی عضو یونسکو که به میزبانی کشور آذربایجان برگزار شد، گفت: ایران حضور پررنگی در این رویداد داشت. کمیته مینپس یونسکو وظیفه برگزاری این برنامه را داشت و برای حضور در این رویداد به دوستانمان در وزارت امور خارجه زحمت دادیم. عبداللهیان یکی از مدیران مرتبط با یونسکو را با ما برای حضور در این اجلاس همراه کردند.

وی ادامه داد: دستاورد بسیار خوبی از سفر آذربایجان به دست آمد و توانستیم در حاشیه این اجلاس با 6 وزیر ورزش کشورهای دیگر دیدار کنیم. این جلسات بسیار پربار بود و همه این کشورها تمایل داشتند که همکاری با ایران در حوزه ورزش داشته باشند‌.

سجادی خاطرنشان کرد: الان دنیا روی ورزش ایران حساب می‌کند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مدیران کشور تلاش زیادی کردند ورزش ایران به شکوفایی برسد. در این راستا شایسته‌ترین ورزشکاران را به مسابقات برون مرزی اعزام کردند و برای ایران افتخار آفریدند. در حال حاضر ورزش ایران در جهان افتخارات بی‌شماری را به دست آورده است. در نشست‌هایی که با وزرای دیکر کشورها داشتیم عملکرد ایران در حوزه ورزش را تحسین کردند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به توسعه ورزش قهرمانی در سال جدید اظهار داشت: همکاران ما در وزراتخانه سه ماهه اول سال 1402 را با سه ماهه اول سال 1401  مقایسه کردند. با تمام تلاش‌ و زحمات جامعه ورزش و حمایت سازمان برنامه و بودجه 84 درصد مدال‌آوری ما در عرصه‌های بین‌المللی، جهانی و آسیایی پیشرفت داشته و نویدبخش اتفاقات خوب برای ورزش کشور است.

وی افزود: این موفقیت درحالی به دست آمده است که امسال کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کند. همچنین ما سال آینده باید با دست پر به المپیک برویم و موفقیت‌هایی که اکنون به دست آمده، می‌تواند اثرگذار برای موفقیت در المپیک باشد.

انتهای پیام
منبع: ورزش 3
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز