تهران ۹.۹۱° كمينه ۴.۷۹°  بیشینه ۹.۹۹°
۱۰ تير ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۰

بیانیه سفارت ایران در سوئد در محکومیت هتک حرمت قرآن کریم

سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوئد، در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن هتک حرمت قرآن کریم تصریح کرد: از سوئد انتظار می‌رود با بستن راه‌های سوءاستفاده از آزادی بیان، از تکرار رفتارهای اسلام‌ستیزانه در این کشور جلوگیری کند.
کد خبر: ۶۷۲۹۸

بیانیه سفارت ایران در سوئد در محکومیت هتک حرمت قرآن کریم

 

به گزارش معاصر, در بخشی از بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوئد که شنبه شب انتشار یافته، آمده است: متأسفانه همزمان با عید سعید قربان، بار دیگر در سوئد شاهد اقدامی نفرت انگیز و موهن علیه قرآن کریم بعنوان کتاب مقدس حدود دو میلیارد مسلمان و محترم برای میلیاردها انسان دیگر بودیم. اقدامی‌که قلب همه مسلمانان و آزادگان جهان را جریحه دار کرد و چرایی‌های زیادی را در خصوص انجام این عمل در کشوری مانند سوئد در ذهن همگان ایجاد کرد. هتک حرمت کتاب مقدس مسلمانان به هیچ بها و بهانه ای پذیرفته نیست و نباید با هیچ توجیهی احساسات تعداد بی‌شماری از انسان‌ها را مکدر کرد. مجال دادن به گروهی اندک که نفرت را گسترش می‌دهند، فرصت گفت‌وگو و انسانیت را از بین می‌برد.

در این بیانیه آمده است: قرآن کریم از همه انسان‌ها می‌خواهد تا به سان یک پیکر واحد به راه روشن الهی بپیوندند و دست در دست یکدیگر رستگار شوند. واقعاً چه کسانی با این پیام که رویای همیشه انسان بوده و خواهد بود مخالفند و اهانت به آن را روا می دارند؟

«سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم اقدام تنفرآمیز هتک حرمت قرآن کریم و هر گونه نفرت پراکنی علیه مقدسات اسلامی را به شدیدترین وجه محکوم می کند.»

سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوئد در این بیانیه افزود: از کشور سوئد انتظار می رود با بستن راه‌های سوء استفاده از آزادی بیان، از تکرار رفتارهای اسلام ستیزانه در این کشور جلوگیری کند.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز