تهران ۳۶.۷۳° كمينه ۳۶.۵۱°  بیشینه ۳۷.۷۹°
۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۶

اقدامات بازدارنده از میزان جرائم سرقت می کاهد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز یکی از مؤلفه های مهم تامین امنیت پایدار در استان را مشارکت مردم و شهروندان و همکاری با دستگاه‌ها و نهادهای امنیتی و انتظامی عنوان کرد.
کد خبر: ۶۷۵۴۷

اقدامات بازدارنده از میزان جرائم سرقت می کاهد


به گزارش معاصر ازاداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مرتضی ولی پوری با بیان این مطلب در جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت شورای تامین استان که با حضور اعضای کمیسیون در محل سالن جلسات معاونت سیاسی برگزار شد، اظهار داشت: سرقت یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی در جوامع انسانی بوده و دو عامل مهم بیکاری و اعتیاد در وقوع سرقت ها بیشترین نقش و تاثیرگذاری را دارد.
وی ضمن مثبت ارزیابی کردن تعامل مناسب میان اعضای این کمیسیون خاطر نشان کرد: با تلاش نیروهای نظامی و انتظامی در بحث پیشگیری از سرقت اقدامات بسیار خوبی در سطح استان صورت گرفته است که جای تقدیر و تشکر دارد .
مرتضی ولی پوری افزود: در این زمینه نیاز به اتخاذ اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری از جمله: برگزاری دوره‌های آموزشی برای اقشار مختلف جامعه بویژه دانش آموزان، دانشجویان، اصناف و بازاریان داریم که با ارسال پیامک های هشدارآمیز، تبلیغ در فضای مجازی و کانال‌های استانی و... جهت پیشگیری و مقابله با سرقت می‌تواند تا حد زیادی از این معضل اجتماعی کم کرده و در این بین آگاه سازی و فرهنگ سازی مخاطبین نیز از اهمیت بالایی برخوردار است .
این مسئول در پایان سخنان خود بر اهتمام جدی مدیران دستگاه های اجرائی استان در بحث ایمن سازی و حفظ و حراست از (ابنیه،و تجهیزات ساختمانی) مجموعه های تحت مدیریت خود، جهت جلوگیری از سرقت از اماکن دولتی، تأکید کرد.
رئیس پلیس آگاهی فراجای استان نیز در این جلسه به بیان گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص پیشگیری و مقابله با سرقت در سه ماهه سال جاری و مقایسه آن با سال گذشته پرداخت و از اقدامات دستگا های ذیربط در خصوص پیگیری، تامین اعتبار و نصب دوربین های پایش تصویری استان که در کشف جرایم و سرقت‌ها نقش مهمی داشته تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است در ادامه اعضای حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود مبنی بر کاهش سرقت و راه های مقابله با آن پرداخته و توجه به عواملی همچون؛ روشنایی معابر، ادامه نصب دوربین های نظارتی هوشیاری دستگاه های اجرایی، خدمات رسان و ... در زمینه حفاظت از تاسیسات و املاکن و.. را مورد تاکید قرار دادند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز