تهران ۲۴.۹۱° كمينه ۲۱.۷۹°  بیشینه ۲۴.۹۹°
۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۹

دیدار وزرای خارجه ایران و مالزی

وزیر امور خارجه کشورمان و زمبری عبدالقادر وزیر خارجه مالزی، امروز در حاشیه اجلاس وزرای امور خارجه جنبش عدم تعهد در جمهوری آذربایجان با یکدیگر دیدار و تبادل نظر کردند.
کد خبر: ۶۷۵۶۰

دیدار وزرای خارجه ایران و مالزی

 

به گزارش معاصر,آقای امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و زمبری عبدالقادر وزیر خارجه مالزی، امروز در حاشیه اجلاس وزرای امور خارجه جنبش عدم تعهد در جمهوری آذربایجان با یکدیگر دیدار و در خصوص موضوعات دوجانبه، منطقه و جهان اسلام گفتگو و تبادل نظر کردند.
وزیر امور خارجه کشورمان دو کشور را دارای اشتراکات فراوان دانست و ارتقای همکاری‌ها در حوزه‌های اقتصادی و تجاری هم‌تراز با سطح همکاری‌های دو کشور در حوزه سیاسی را مورد تاکید قرار داد و همچنین تبادل هیئت‌ها در سطوح میانی و عالی بین دو کشور را برای زمینه سازی ارتقای همکاری‌های فی‌مابین ضروری دانست.
دکتر امیرعبداللهیان توافقات انجام شده در حوزه همکاری‌های قضایی بین دو کشور و استمرار آن در دیگر زمینه‌های مرتبط با آن را در حوزه تبادلات مردمی مهم خواند.
وزیر امور خارجه کشورمان مواضع دولت مالزی در حمایت از فلسطین و مخالفت با اقدامات هتاکانه در برخی کشور‌های اروپایی در اهانت به قرآن کریم را مهم توصیف کرد.
زمبری عبدالقادر وزیر خارجه مالزی نیز در این دیدار همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف را مهم ارزیابی و بر آمادگی مالزی برای بررسی راه‌های ارتقای همکاری‌های فی‌مابین تاکید کرد.

 
انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز