تهران ۲۶.۵۱° كمينه ۲۶.۵۱°  بیشینه ۲۶.۹۹°
۱۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵

پیش‌بینی وزش باد شدید و گردوخاک برای نیمه شرقی کشور در سه روز آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور، گفت: در سه روز آینده در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و گرد و خاک و در منطقه زابل طوفان گرد و خاک خواهیم داشت.
کد خبر: ۶۷۵۷۶

به گزارش معاصر، صادق ضیاییان در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌های کشور، گفت: پنجشنبه و جمعه (۱۵ و ۱۶ تیرماه) در ساعات بعدازظهر و شب در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در سه روز آینده در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و گرد و خاک و در منطقه زابل طوفان گرد و خاک خواهیم داشت.

او تاکید کرد: همچنین روز پنجشنبه (۱۵تیر) در برخی نقاط استان‌های سمنان،‌ جنوب تهران،‌ قم،‌ مرکزی و اصفهان وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا بیان کرد: از روز شنبه (۱۷تیر) روند افزایش دما در غالب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی درخصوص وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، توضیح داد: آسمان تهران فردا (۱۶تیرماه) صاف در بعدازظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و روز شنبه ( ۱۷ تیر) صاف در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان، گفت: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ تیرماه) اهواز با دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند. 

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز