تهران ° كمينه °  بیشینه °
۱۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۶
رئیس جمعیت هلال‌احمر خبر داد؛

ارائه بیش از نیم‌میلیون خدمت درمانی به حجاج ایرانی

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی در ایام حج تمتع گفت: در مجموع تاکنون بیش از ۵۰۸ هزار خدمت بهداشتی و درمانی به حجاج ارائه شده است.
کد خبر: ۶۷۵۸۳

به گزارش معاصر و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر ؛ دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به حضور و خدمات‌رسانی کادر بهداشت و درمان هلال‌احمر ایران در مراسم حج تمتع در کشور عربستان گفت: از روز سوم خردادماه سال جاری و همزمان با اعزام حجاج به عربستان تا روز ۱۵ تیرماه،  ۵۰۸ هزار و ۷۹۶ خدمت بهداشتی و درمانی در مراکز درمانی ثابت و سیار هلال احمر ایران به حجاج ارائه شده است.


وی افزود: در این مدت در مجموع، ۳۷۹ هزار و ۵۷۹ مورد ویزیت عمومی و تخصصی در مجموعه هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی، بیمارستان هلال‌احمر و بیمارستان‌های صحرایی هلال‌احمر در عرفات، منا و مشعر به حجاج ارائه شده است. 

کولیوند گفت: در این مدت ۲۰۲۲ مورد بستری،  ۱۹ هزار و ۸۳۳  مورد خدمات پاراکلینیکی شامل نوار قلب، عکس رادیولوژی و ...، ۸۳ هزار و ۷۰۷ مورد خدمات نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است.

وی افزود: همچنین ۶۳۵۲ مورد سرم‌تراپی، ۶۲ مورد گچ گیری،  ۴۸ هزار و ۸۵۲ مورد تزریقات و ۲۲ هزار و  ۲۳۹ مورد انجام تست قند و فشار خون برای حجاج در این مدت انجام شده که بخشی از آن مربوط به گرمای بیش از حد هوا در عربستان و گرمازدگی زائران بوده است.

وی ادامه داد: ۳۲۳۳ مورد امدادرسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در این مدت بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در حال حاضر ۳۸ زائر ایرانی در بیمارستان هلال‌احمر ایران و ۲۰ زائر نیز در بیمارستان سعودی بستری هستند.

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز