تهران ۲۴.۸۴° كمينه ۲۴.۸۴°  بیشینه ۲۴.۹۹°
۱۷ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۰

وزیر نیرو: پایداری شبکه برق نیازمندهمکاری مردم است

وزیر نیرو گفت: از مردم می‌خواهیم تا با صرفه‌جویی در ساعات اوج بار یعنی 12 الی 17 بعدازظهر مصارف خود را با حفظ رفاه خانواده کاهش دهند و علاوه بر کمک به پایداری شبکه از پاداش صرفه‌جویی برق بهره‌مند شوند.
کد خبر: ۶۷۶۶۲

وزیر نیرو: پایداری شبکه برق نیازمندهمکاری مردم است

 

به گزارش معاصر,علی‌اکبر محربیان وزیر نیرو امشب درباره رکوردشکنی مصرف برق کشور اظهار داشت: اوج بار مصرف برق از 71 هزار و 500 مگاوات عبور کرد و رکورد جدیدی در این شاخص به ثبت رسید.

وی افزود: 30 هزار مگاوات از این مصرف مرتبط با وسایل سرمایشی است.

محرابیان با اشاره به اینکه با همراهی مردم تأمین برق پایدار میسر می‌شود، تأکید کرد: از مردم می‌خواهیم تا با صرفه‌جویی در ساعات اوج بار یعنی 12 الی 17 بعدازظهر مصارف خود را با حفظ رفاه خانواده کاهش دهند و علاوه بر کمک به پایداری شبکه از پاداش صرفه‌جویی برق بهره‌مند شوند.

وزیر نیرو گفت: ما سال گذشته برنامه‌ای را اجرا کردیم که در قالب این برنامه بدون هیچ مشکلی برق فصل گرم سال 1401 تأمین شود. این برنامه در سال جاری نیز ادامه دارد و امیدواریم مردم با پیوستن به طرح پاداش صرفه‌جویی ما را در تأمین برق پایدار یاری کنند.

وی ادامه داد:‌ در خردادماه سال جاری 40 درصد مردم از پاداش صرفه‌جویی بهره‌مند شدند و در قالب این طرح یا قبض برق‌شان رایگان شد و یا مبالغ قابل توجهی طلبکار شدند.

محرابیان گفت: شبکه برق کشور پایدار است اما شدیداً تحت فشار هستیم بر این مبنا امیدواریم با همکاری مردم شرایط به بهترین نحوه ادامه پیدا کند و پایداری شبکه تضمین شود.

پایان پیام/

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز