تهران ° كمينه °  بیشینه °
۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰

تجمع کنندگان عفاف و حجاب پیشنهاد دیدار با مقامات عالی قوه قضاییه را رد کردند

مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضاییه بیان کرد:تجمع کنندگان عفاف و حجاب پیشنهاد دیدار نمایندگانشان با مقامات عالی قوه قضاییه از جمله رییس حوزه ریاست، معاون قضایی و دادستان تهران را قبول نکردند
کد خبر: ۶۷۷۱۴

تجمع کنندگان عفاف و حجاب پیشنهاد دیدار نمایندگانشان با مقامات عالی قوه قضاییه را رد کردند

 

به گزارش معاصر,مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضاییه در رابطه با تجمعات اخیری که مقابل دفتر ارتباطات مردمی قوه قضاییه برگزار می‌شود، اظهار کرد: به طور معمول هر از گاهی تجمعاتی مقابل حوزه ریاست و دفتر ارتباطات مردمی قوه قضاییه برگزار می‌شود که در این موارد از تجمع کنندگان درخواست می‌شود چند نفر را به عنوان نماینده معرفی کنند تا در دفتر ارتباطات مردمی صحبت‌های آن‌ها شنیده شده و از مسئولان مربوطه پیگیری شود.

وی افزود: مدتی است تعدادی خانم و آقا برای پیگیری موضوع عفاف و حجاب مقابل مرکز ارتباطات مردمی تجمع می‌کنند. از روز اول شکل گیری تجمع این افراد از آن‌ها درخواست شد چند نفر را به عنوان نماینده معرفی کنند تا حرف‌های آن‌ها شنیده شود اما تجمع کنندگان به این درخواست توجهی نکردند.

رفاهی افزود: بنده شخصا چندین نوبت برای شنیدن صحبت‌های افرادی که اقدام به تجمع کرده‌اند در جمع آن‌ها حضور پیدا کردم و با تعداد زیادی از افراد صحبت و درخواست‌های آن‌ها را برای پیگیری یادداشت کردم. در ملاقات‌های صورت گرفته در محل برگزاری تجمع با آرامش با افراد صحبت و به آن‌ها گفته شد درب مرکز ارتباطات مردمی به روی تمام مردم باز است و می‌توانند برای بیان مطالبات خود به دفتر مراجعه کنند تا درخواست شنیده و در صورت امکان برای ملاقات با مسئولان قضایی مربوطه وقت ملاقات گرفته شود.

مدیر دفتر ارتباطات مردمی قوه قضاییه ادامه داد: همچنین شماره تماس تعدادی از افراد گرفته و به آن‌ها وقت ملاقات داده شد اما متاسفانه افراد تجمع کننده به درخواست‌ها توجه نکرده و بعضا با داد و فریاد مطالبات خود را مطرح می‌کردند.

رفاهی افزود: عصر روز شنبه هفته جاری به همراه تعدادی از مسئولان دادگاه ویژه روحانیت در جمع تجمع کنندگان حضور پیدا کردیم و با آنها صحبت شد. قول دادیم به درخواست‌های آنها رسیدگی شود اما افراد به تجمع خود تا شب ادامه داده و در ادامه اقدام به پهن کردن فرش در پیاده‌رو کردند. در پی این اتفاق محل عبور و مرور مردم توسط تجمع کنندگان بسته شد و به تمام دیوارهای اطراف مرکز ارتباطات مردمی پلاکارد و بنر نصب کردند.

مدیر دفتر ارتباطات مردمی قوه قضاییه ادامه داد: این افراد در شعارهایی که می دادند مطالبی را مطرح می کردند که اغلب آن‌ها هیچ ارتباطی با وظایف قوه قضاییه ندارد.

وی بیان کرد: در چندین نوبت افراد مختلفی از مسئولان قوه قضاییه با تجمع کنندگان صحبت کردند اما در تمام موارد هیچ کدام از افراد تجمع کننده حاضر به ورود به دفتر ارتباطات مردمی نشد.

رفاهی بیان کرد: در یک مورد بنده با یکی از تجمع کنندگان به مدت یک ساعت صحبت کردم . همچنین در روزهای گذشته با چند نفر دیگر از افراد صحبت شد.

وی بیان کرد: روز سه شنبه هفته گذشته آقای صالحی دادستان تهران در دفتر ارتباطات مردمی حضور پیدا کرد تا مطالبات تجمع کنندگان را رسیدگی کند اما هیچ یک از آنها مایل به حضور در دفتر ارتباطات مردمی نشد.

رفاهی بیان کرد: دادستان تهران شخصا در جمع تجمع کنندگان حاضر شد و تا ساعت 11 شب به صورت تک تک با آن‌ها صحبت و اقدامات دادستانی تهران را تشریح کرد اما تجمع کنندگان اعلام کردند که تا اطلاع ثانوی به تجمع خود ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین روز پنجشنبه هفته گذشته نیز یک بار دیگر با تجمع کنندگان صحبت شد و به آن‌ها اعلام شد اگر درخواست ملاقات با هر کدام از مسئولان قوه قضاییه را دارند برای آن‌ها وقت ملاقات تعیین می‌شود و مطالبات پیگیری و پاسخ داده می‌شود اما باز هم قبول نکردند.

مدیر دفتر ارتباطات مردمی قوه قضاییه بیان کرد: همچنین با دفتر رئیس قوه قضاییه هماهنگی‌های لازم انجام شد تا تجمع کنندگان چند نفر را به عنوان نماینده معرفی کنند تا با رئیس حوزه ریاست دستگاه قضا دیدار داشته باشند که این درخواست را نیز قبول نکردند.

رفاهی ادامه داد: روز گذشته نیز حجت الاسلام و المسملین رحیمی معاون قضایی قوه قضاییه برای رسیدگی به مشکلات مردمی در دفتر ارتباطات مردمی حضور پیدا کرد و از تجمع کنندگان درخواست شد به دفتر مراجعه کنند تا معاون قضایی به درخواست‌های آن‌ها رسیدگی کند که این درخواست را نیز قبول نکردند.

وی افزود: متاسفانه تجمع کنندگان به صحبت‌های مسئولانی که در جمع آن‌ها حضور پیدا می‌کنند تا به درخواست‌های آن‌ها رسیدگی کنند توجهی نمی‌کنند و مطالبی را مطرح می‌کنند که اغلب در وظایف دستگاه قضایی نیست.

رفاهی بیان کرد: امروز نیز این تجمع ادامه دارد و افراد با شعار دادن و بستن پیاده رو مزاحمت‌هایی را برای مردم ایجاد کرده‌اند.

 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز