تهران ۲۲.۷۹° كمينه ۱۹.۷۹°  بیشینه ۲۲.۹۹°
۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۲

مصرف برق به ۷۲ هزار و ۹۸۷مگاوات نزدیک شد

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران میزان مصرف برق کشور در روز جاری را ۷۱ هزار و ۹۸۷ مگاوات اعلام کرد.
کد خبر: ۶۷۷۲۴

مصرف برق به ۷۲ هزار و ۹۸۷مگاوات نزدیک شد

 

به گزارش معاصر, از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مصطفی رجبی مشهدی گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در گرمترین هفته سال جاری قرار داریم و روز یکشنبه ۱۸ تیر ماه رکورد میزان مصرف برق کشور به دلیل گرمای بی سابقه در کشور و افزایش مصرف باز هم شکسته شد.

وی با تاکید بر اینکه شبکه برق کشور پایدار است، ادامه داد: همه کارکنان صنعت برق برای تامین برق مطمئن و پایدار نگه داشتن شبکه های برق هموطنان با تلاش بی وقفه در آماده باش کامل قرار دارند .

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف برق افزود: برای تامین برق پایدار اکنون به کمک جدی هموطنان نیازمندیم.

وی گفت: مردم می توانند بدون آنکه رفاه خود را کاهش دهند با اعمال روش های ساده به مدیریت مصرف برق و گذر از این شرایط بحرانی کمک کنند.

سخنگوی صنعت برق ازجمله روش های ساده رادر ساعت اوج مصرف که از ساعت ۱۱ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳ است از استفاده وسایل برقی پر مصرف اجتناب کنند و یا دمای کولرهای گازی خود را روی عدد ۲۴ تنظیم و یا از دور کند کولرهای آبی استفاده کنند، برشمرد.

رجبی مشهدی ادامه داد: فقط با ۱۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق کمک بزرگی به تامین برق پایدار برای همه هموطنان خواهد شد.

وی به همه مشترکان خانگی توصیه کرد با مشارکت هر چه بیشتر در طرح پاداش صرفه جویی و استفاده بهینه و صحیح مصرف برق این فرصت را خواهند داشت تا با اندکی کاهش مصرف از پاداش های صرفه جویی بهره مند شوند.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
برچسب ها : مصرف برق مگاوات
ارسال نظر

آخرین اخبار روز