تهران ۲۳.۹۹° كمينه ۲۳.۹۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۰
وزیر کشور:

نقش استان‌ها در اداره کشور پر رنگ تر می شود

وزیر کشور گفت: به میزانی که ما اختیارات و مسئولیت‌ها را به استان‌ها تفویض کنیم تا بتوانند در محل با فوریت و مطابق با نیازها و با شناخت عمیقی که از مسائل دارند، تصمیم‌گیری کنند.
کد خبر: ۶۷۷۸۲

نقش استان‌ها در اداره کشور پر رنگ تر می شود

 

به گزارش معاصر، احمد وحیدی روز دوشنبه پس از پایان نشست کمیته اقتصادی برنامه هفتم توسعه با موضوع توسعه منطقه‌ای و تمرکززدایی اقتصادی در برنامه هفتم، گفت: برنامه هفتم فرصت بسیار خوبی است تا در صورت نیاز به تحول در نوع نگاه ما به حکمرانی، این موضوع پیش‌بینی شود.

وزیر کشور افزود: یکی از موضوعات بسیار مهم این است ما در اداره کشور نقش و جایگاه استان‌ها را پررنگ‌تر و پرنقش‌تر ببینیم؛ بی‌تردید به میزانی که ما اختیارات و مسئولیت‌ها را به استان‌ها تفویض کنیم و آن‌ها بتوانند در محل با فوریت و مطابق با نیازها و با شناخت عمیقی که از مسائل دارند، تصمیم‌گیری کنند حتما مسائل کشور بهتر حل می‌شود زیرا مسائل کشور در حوزه داخلی حاصل جمع مسائل استان‌ها است.

وحیدی با بیان اینکه ابتکار کمیسیون اقتصادی برای اینکه جایگاه مناسب استان‌ها در برنامه هفتم توسعه پیش‌بینی شود، اقدامی حکیمانه و درستی است، تصریح کرد: نظر دولت همواره همین بوده و رئیس جمهور هم بر همین نظر است و در جلسات مختلف تاکید دارد که بتوان با سازوکارهای قانونی حداکثر اختیارات ممکن را به استان‌ها تفویض و واگذار کنیم تا آن‌ها بتوانند در پیشرفت استان نقش آفرینی کنند.

وی افزود: نشست امروز جلسه خوبی بود و می‌تواند در تحقق نظر دولت و آنچه در کمیسیون اقتصادی مطرح شد تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز