تهران ° كمينه °  بیشینه °
۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۸

کمیسیون تلفیق با ادغام صندوق بازنشستگی صنعت نفت مخالف کرد

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: این کمیسیون با ادغام صندوق‌هایی که هیچگونه دریافتی از دولت ندارند مانند صندوق بازنشستگی صنعت نفت مخالف است و ادغام این صندوق‌ها صورت نمی‌گیرد.
کد خبر: ۶۷۸۵۰

کمیسیون تلفیق با ادغام صندوق بازنشستگی صنعت نفت مخالف کرد

 

به گزارش معاصر، سیدکریم حسینی با اشاره به دغدغه‌ای که نسبت به صندوق‌ها وجود داشت، اظهار کرد: یکی از بحث‌ها در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه ادغام صندوق‌ها بود که در کمیته‌ای در خصوص آن بحث و بررسی صورت گرفت و با ادغام صندوق‌هایی که هیچگونه دریافتی از دولت ندارند مانند صندوق بازنشستگی صنعت نفت مخالفت شد و ادغام این صندوق‌ها صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: درباره ادغام بقیه صندوق‌ها نیز تصمیمی گرفته نشده است.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه به آخرین تصمیم‌گیری‌ها پیرامون پیشنهادها و تصمیم‌های دولت درباره صندوق‌های بازنشستگی و ایجاد تغییرها در این زمینه اشاره و تصریح کرد: در کمیته نظام اداری و صندوق‌ها با پیشنهاد محاسبه حقوق بازنشستگی براساس میانگین ۵ سال آخر حقوق افراد بازنشسته مخالفت شد و بر این اساس پیشنهاد تعیین سنوات بر اساس ۲ سال آخر به کمیسیون اعلام شد.

حسینی اظهار کرد: در ادامه بحث‌های مطرح شده با پیشنهاد افزایش سن بازنشستگی که از سوی دولت در لایحه برنامه هفتم مطرح شده بود نیز مخالفت شد، دولت در ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه، سن بازنشستگی برای زنان را ۵۳ سال و برای مردان ۵۶ سال تعیین کرده بود که در کمیته با این موضوع مخالفت شد.

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز