تهران ۲۶.۷۳° كمينه ۲۶.۵۱°  بیشینه ۲۶.۹۹°
۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۸

آغاز جلسه فوری شورای حقوق بشر درباره اهانت به قرآن کریم

جلسه فوری شورای حقوق بشر درباره اهانت به قرآن کریم دقایقی پیش در مقر سازمان ملل متحد در ژنو آغاز به کار کرد.
کد خبر: ۶۷۸۵۵

آغاز جلسه فوری شورای حقوق بشر درباره اهانت به قرآن کریم

 

به گزارش معاصر ,در این جلسه حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال پیام ویدیویی شرکت می‌کند. وزرای امور خارجه مصر، اردن، اندوتزی، پاکستان قطر و تعداد دیگری از کشورهای اسلامی نیز در این نشست شرکت و سخنرانی خواهند کرد.

بر اساس برنامه اعلام شده، قرار است در پایان این نشست، قطعنامه پیشنهادی سازمان همکاری اسلامی در محکومیت قرآن سوزی و اهانت به ادیان ارائه و به تصویب برسد.

این جلسه پس آن برگزار شد که یک افراطی سوئدی دو هفته پیش تحت حمایت مقامات و پلیس این کشور در مقابل چشمان حدود ۲۰۰ مسلمان، قرآن کریم را در بیرون مسجد اصلی استکهلم پایتخت سوئد سوزاند.

این اقدام شنیع با موج محکومیت گسترده‌ای روبرو شده است. فرحان حق معاون سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که سازمان ملل هتک حرمت قرآن کریم را محکوم می‌کند. اتحادیه اروپا نیز با صدور بیانیه‌ای اهانت به مقدسات دینی را قاطعانه رد و تصریح کرد که سوزاندن قرآن کریم به هیچ وجه انعکاس‌دهنده نظرات اتحادیه اروپا نیست.

هم زمان سفرای کشورهای اسلامی در ژنو خواستار برگزاری جلسه فوری در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شدند. دیپلمات‌های ارشد کشورهای اسلامی در نامه‌ به رئیس شورای حقوق بشر برلزوم بررسی ابعاد مختلف اقدامات ضد دینی که منجر به گسترش نفرت، تبعیض و خشونت می‌شود تاکید و تصریح کردند که با تکرار اقدامات توهین آمیز به قرآن کریم، شورای حقوق بشر باید با تشکیل جلسه‌ای ویژه، این موضوع را بررسی کند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی کشورمان پیشتر با ارسال پیامی در توئیتر نفرت پراکنی علیه مقدسات اسلامی در سوئد را محکوم کرد و نوشت: نباید جریحه دار کردن احساسات مسلمانان جهان و اسلام هراسی به بهانه حمایت از آزادی بیان به امری مرسوم در برخی کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر تبدیل شود.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز