تهران ۱۳.۷۳° كمينه ۱۳.۷۳°  بیشینه ۱۳.۹۹°
۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۷

طلای جهانی رکورد زد

قیمت طلا در معاملات امروز با کاهش ارزش دلار نزدیک به 7 دلار افزایش یافت و به بالاترین رقم در نزدیک به 3 سال گذشته رسید.
کد خبر: ۶۷۸۶۲

طلای جهانی رکورد زد

 

به گزارش معاصربه نقل از رویترز، با کاهش ارزش دلار به کمترین رقم 2 ماه گذشته قیمت طلا به بالاترین رقم در نزدیک به 3 سال گذشته افزایش یافت.

این درحالی است که سرمایه‌گذاران منتظر آمار تورم آمریکا هستند که می‌تواند بر تعیین مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تاثیر بگذارد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 6 دلار و 94 سنت افزایش 1932.29 دلار فروخته شد.

جیووآنی استانوو، تحلیلگر بانک UBS گفت: «واکنش به نرخ تورم آمریکا به سرعت کاهش آن بستگی دارد...تنها در صورتی که نرخ تورم روند کاهشی غافلگیرکننده‌ای داشته باشد به نفع طلاست زیرا پایان زودتر چرخه افزایش نرخ بهره را به دنبال خواهد داشت.»

طلا در بی‌ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی به عنوان دارایی امن برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و کاهش نرخ بهره جذابیت طلا برای سرمایه‌گذارای را تقویت می‌کند.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس گفت، با کاهش ارزش دلار، قیمت طلا افزایش یافت زیرا به نظر می‌رسد فدرال رزرو به چرخه سیاست‌های انقباضی پایان دهد اما به نظر می‌رسد قیمت طلا در آستانه انتظار آمار نرخ تورم آمریکا در روز چهارشنبه، تمایلی برای رشد بیشتر ندارد.

شاخص دلار به کمترین سطح از 11 ماه می رسید و طلا را برای مالکان ارزهای دیگر ارزان‌تر ساخت.

چندین مقام بانک مرکزی آمریکا روز دوشنبه گفتند، فدرال رزرو احتمالا برای مهار تورم به افزایش بیشتر نرخ بهره نیاز داشته باشد اما پایان چرخه سیاست پولی کنونی به پایان خود نزدیک می‌شود.

استانوو افزود: ‌«خریدهای طلای بانک‌های مرکزی هم احتمالا از عوامل تقویت‌کننده طلاست.»

انتهای پیام
منبع: فارس
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز