تهران ۲۳.۸۵° كمينه ۲۱.۷۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۲۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۶

استقبال رسمی رئیس جمهور اوگاندا از رئیسی

رئیس جمهور در ادامه سفر منطقه‌ای خود به آفریقا، در نخستین برنامه سفر به اوگاندا، مورد استقبال رسمی «یووری موسونی» رئیس جمهور این کشور قرار گرفت.
کد خبر: ۶۷۹۳۷

استقبال رسمی رئیس جمهور اوگاندا از رئیسی

 

به گزارش معاصر, در مراسم استقبال رسمی پس از نواخته شدن سرود ملی ایران و اوگاندا و سان دیدن از یگان تشریفات، روسای جمهور، اعضای هیات‌های عالی‌رتبه حاضر را به یکدیگر معرفی کردند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران و رئیس جمهوری اوگاندا پس از دیدار خصوصی با یکدیگر، نشست هیات‌های عالی‌رتبه را برگزار خواهند کرد.

 آیت الله رئیسی در سفری سه روزه به کشورهای آفریقایی صبح امروز چهارشنبه وارد فرودگاه نایروبی شد و مورد استقبال مقامات کنیایی قرار گرفت و سپس آیین استقبال رسمی از سوی «ویلیام سامویی روتو» رئیس جمهور کنیا در محل کاخ ریاست جمهوری این کشور انجام شد.

رئیس جمهور در سفر به کنیا با «ویلیام روتو» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد و سپس هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور پس از رایزنی پنج سند مهم همکاری تهران و نایروبی را به امضا رساندند.

بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در نایروبی و نشست با تجار و فعالان اقتصادی ایران و کنیا از جمله برنامه‌های سفر آیت الله رئیسی به کنیا بود.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز چهارشنبه به وقت محلی، پس از پایان برنامه‌های سفر به کنیا، با بدرقه وزیر خارجه این کشور، نایروبی را به مقصد کامپالا پایتخت اوگاندا ترک کرد.

این نخستین سفر رییس جمهور ایران به آفریقا پس از یازده سال است.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز