تهران ۲۳.۸۵° كمينه ۲۳.۷۳°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۲۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۴
استاندار البرز:

تولید مسکن ارزان و باکیفیت رابطه مستقیم با کاهش تورم دارد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: درصدد هستیم با همراهی و هم افزایی بخش خصوصی مشکل مسکن تمامی اقشار مردم استان بویژه خانواده های کم درآمد، جوانان و... را در راستای اهداف نهضت ملی مسکن حل کنیم.
کد خبر: ۶۷۹۴۱

تولید مسکن ارزان و باکیفیت رابطه مستقیم با کاهش تورم دارد


به گزارش معاصر ازاداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مجتبی عبداللهی در نشست با جمعی از سازندگان و انبوه سازان مطرح مسکن در استان در راستای تحقق اهداف نهضت ملی مسکن که روز چهارشنبه ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، ضمن تشریح اهداف استان برای تامین مسکن مردم بویژه اقشار کم درآمد جامعه، افزود: تولید مسکن ارزان و با کیفیت برای مردم، تاثیر بسزایی در کاهش تورم دارد از این رو با رونق اقتصادی، قدرت خرید و معیشت مردم افزایش و بهبود می یابد.
وی ادامه داد: اکنون حدود یک سوم مردم استان در مناطق حاشیه ای سکونت دارند که بخش بالایی از سکونتگاه های این مناطق، بافت فرسوده محسوب می‌شوند.
عبداللهی گفت: با توجه به اینکه برخی سرانه ها و زیرساخت ها در چنین محله هایی فراهم است و مورد توجه قرار گرفته، نوسازی بافت فرسوده بسیار بصرفه است و علاوه بر تولید مسکن و تجمیع ریزدانه ها، از بحران های احتمالی ناشی از ناایمن بودن ساختمان ها نیز جلوگیری می کند.
وی افزود: برای این منظور انبوه سازان می توانند مزایا و حمایت هایی همچون پروانه رایگان، افزایش تراکم ساخت و حل مشکل تامین پارکینگ و... را داشته باشند.
استاندار البرز گفت: ورود انبوه سازان مطرح استان در تولید مسکن ارزان و باکیفیت نیز با مشوق هایی همچون خدمات و انشعابات ارزان و رایگان همراه خواهد بود.
وی افزود: درصدد هستیم با همراهی و هم افزایی بخش خصوصی مشکل مسکن تمامی اقشار مردم استان بویژه خانواده های کم درآمد، جوانان و... را در راستای اهداف نهضت ملی مسکن حل کنیم.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز