تهران ° كمينه °  بیشینه °
۲۱ تير ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳

گزارش پزشکی قانونی از مرگ پیمان گلوانی

در روز‌های اخیر و ادامه پروژه کشته‌سازی، رسانه‌های ضد انقلاب مدعی شدند فردی به نام پیمان گلوانی ۱۴ روز پس از بازداشت در مهاباد و حین انتقال به زندان ارومیه زیر شکنجه کشته شده است.
کد خبر: ۶۷۹۴۵

گزارش پزشکی قانونی از مرگ  پیمان گلوانی


به گزارش معاصر,رسانه‌های ضد انقلاب در حالی مدعی شده‌اند که این فرد زندانی سیاسی (امنیتی) بوده و در اثر شکنجه جان خود را از دست داده است، که براساس پرونده قضایی، وی دارای شاکی خصوصی بوده و به اتهام کلاهبرداری در زندان به سر می‌برده است.

به گفته ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی، فرد مذکور یک کلاهبردار اینترنتی حرفه‌ای بوده که پرونده‌های مختلفی در سطح کشور داشته و با قرار وثیقه به زندان معرفی شده بوده است.

متهم گلوانی به لحاظ عجز از تودیع وثیقه در زندان به سر می‌برد و به دلیل بیماری خونی در بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفت، ولی متاسفانه به دلیل شدت بیماری فوت می‌کند.

روز گذشته تصاویری منتسب به جنازه این فرد همراه با کبودی‌هایی در بدن در غسالخانه منتشر شد.

رسانه‌های ضد انقلاب با استناد به این تصاویر، ادعا می‌کنند که وجود کبودی‌ها در نقاط مختلف بدن پیمان گلوانی ثابت می‌شود که وی شکنجه شده است.

برهمین اساس، مجددا موضوع از مراجع پزشکی و قضایی مورد پیگیری قرار گرفت.

براساس اطلاعات بدست آمده، پیمان گلوانی با علائمی نظیر استفراغ، تشنج و کاهش سطح هوشیاری از زندان ارومیه به بیمارستان ارجاع شده است.

نامبرده در بیمارستان آژیتاسیون (بی قراری شدید روانی-حرکتی) شده است، بطوریکه اجازه هیچگونه آزمایش و انجام سی‌تی‌اسکن مغز و قفسه سینه حتی با وجود تزریق آرامبخش را نداده است و به همین دلیل کادر درمان، برای کنترل بیمار ناچار به بستن وی به تخت بیمارستانی شده‌اند.

با توجه به آزمایشات پزشکی انجام شده بیماری TTP (گونه کمیاب اختلال انعقاد خون) برای گلوانی تشخیص داده شده و علی‌رغم تلاش‌های انجام شده نهایتاً در تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ فوت می‌کند.

همچنین در گزارش پزشکی قانونی آمده است که «در معاینه ظاهری جسد کبودی نعشی در نواحی مختلف بدن تشکیل یافته و کبودی‌های خفیف در پیشانی و پلک فوقانی چپ مشهود بود.»

صدماتی که مربوط به زمانی است که متوفی در بیمارستان دچار بی‌قراری شدید شده و کادر درمان برای کنترل وی مجبور به بستن اون به تخت شده‌اند.

همچنین در گزارش پزشکی قانونی تاکید شده است «در سایر نقاط بدن آثار ضرب و جرح مشاهده نگردیده است.»

در کالبدگشایی انجام گرفته شکستگی استخوانی در نواحی جمجمه، دنده‌ها و اندام‌ها و ستون فقرات مشاهده نشده و در ناحیه گردن نیز آثار شیار و خونمردگی اطراف عضلات حلق و حنجره نیز رویت نشده است.

گفتنی است، نمونه‌های سم شناسی و آسیب شناسی اخذ و به آزمایشگاه ارسال شده است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز