تهران ° كمينه °  بیشینه °
۲۱ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۱

اعلام جزییات حکم توماج صالحی

رییس کل دادگستری اصفهان گفت: توماج صالحی به ۶ سال و سه ماه حبس به علاوه مجازات‌های تکمیلی محکوم شد.
کد خبر: ۶۷۹۵۲

جزییات حکم توماج صالحی اعلام شد

 

به گزارش معاصر، حجت الاسلام اسدالله جعفری با اشاره به پیگیری و نظارت دادگستری بر روند تشکیل پرونده، تحقیقات مقدماتی و رسیدگی ابتدایی به پرونده توماج صالحی افزود: دادرسی، با قاطعیت و بی‌طرفی انجام شد و متهم، طبق قانون، مجاز به داشتن وکیل بوده که از وکیل تعیینی هم استفاده کرده است.

وی عناوینِ اتهامی متهم را که در کیفرخواست ذکر شده بود، هشت مورد عنوان کرد و گفت: از تعداد هشت عنوان اتهامی، دو مورد حکم برائت صادر شد و در ۶ عنوان دیگر، دادگاه، طبق قانون، مجازات تعیین کرده است.

رییس دستگاه قضایی استان توضیح داد: جمع کل محکومیت توماج صالحی در ۶ عنوان اتهامی، ۱۸ سال و سه ماه حبس، پرداخت ۲۳۰ میلیون ریال جزای نقدی، تحمل چهل ضربه شلاق (به دلیل اِخلال در نظم عمومی) و اِعمال مجازات‌های تکمیلی بوده است؛ اما، با توجه به تعدد جرم و تعدد مجازات، طبق قانون، مجازاتِ اَشد به علاوه یک چهارم، یعنی پنج سال حبس به علاوه یک سال و سه ماه حبس و به عبارتی، جمعا، ۶ سال و سه ماه حبس در این پرونده برای متهم در نظر گرفته شد.

وی در ادامه، به مجازات ۶ ماه حبس تعلیقی متهم در پرونده‌ای دیگر که در سال ۱۴۰۰ تشکیل شده بود، اشاره کرد و گفت: در آن پرونده، به دلیل عدم انقضای مدت تعلیق، پس از قطعیت حکم، این ۶ ماه حبس نیز به شش سال و سه ماه اضافه خواهد شد.

جعفری به مجازات‌های تکمیلی توماج صالحی نیز اشاره کرد و گفت: مجازات‌های تکمیلی متهم شامل دو سال ممنوعیت خروج از کشور، دو سال ممنوعیت از انجام فعالیت‌های مرتبط با موسیقی و الزام به حضور در کارگاه‌ها و کلاس‌های مهارت زندگی است که زیر نظر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم برگزار می‌شود.

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز