تهران ۲۴.۸۴° كمينه ۲۴.۸۴°  بیشینه ۲۴.۹۹°
۲۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۰

تأکید وزیر ارشاد بر گسترش «روحیه طنز» در جامعه

وزیر ارشاد با بیان اینکه نیاز به گسترش روحیه طنز در جامعه داریم، گفت: مرحوم کیومرث صابری(گل آقا) به تقویت روحیه طنز در جامعه پرداخت.
کد خبر: ۶۸۰۲۲

به گزارش معاصر، محمدمهدی اسماعیلی امروز 23 تیر در اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی «طنز پهلو» در فومن، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بزرگان فرهنگی و هنری و دینی استان گیلان و شهرستان فومن، اظهار کرد: به همه علما و ادبا و هنرمندان استان گیان ادای احترام می کنم.

وی با بیان اینکه سال گذشته پیشنهاد برگزاری جشنواره «طنزپهلو» به صورت ملی را مطرح کردیم، افزود: دبیرخانه دائمی جشنواره «طنزپهلو» در فومن دایر شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایرانیان را اهل ادب و هنر و شعر دانست و تصریح کرد: مردم جامعه ما بسیاری از حرف هایشان را در قالب طنز و استعاره و کنایه به مخاطبان می زنند و این ویژگی جامعه ایرانی را باید تقویت کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه نیاز به گسترش روحیه طنز در جامعه داریم، گفت: مرحوم کیومرث صابری(گل آقا) به تقویت روحیه طنز در جامعه پرداخت و شاهد استقبال فوق العاده مردم از نشریه گل آقا بودیم و مردم برای شماره های بعدی لحظه شماری می کردند.

وی نشریه گل آقا را یک دوران طلایی در حوزه ادبیات طنز کشور دانست و خاطرنشان کرد: نشریه گل آقا هم ادیبانه بود و هم نجابت داشت که نشان دهنده فرهیختگی مرحوم صابری است. وی همواره مرزها را رعایت می کرد و پایبند به سنت ها و ارزش های دینی و ملی و اخلاقی بود.

وزیر ارشاد، مرحوم صابری را متخلق به اخلاق حسنه و نیکو دانست و یادآور شد: این خصلت هنر و هنرمند است که با گذشت زمان ماناتر و اثرگذارتر می شود؛ امروز اگرچه جسم مادی مرحوم صابری در میان ما نیست، اما قطعا نسل امروز و آیندگان بیشتر او را مورد تکریم قرار خواهند داد.

وی گذشت زمان را موجب ارزشمندی کار هنری دانست و بیان کرد: مرحوم صابری در حوزه طنز کشور تحول ایجاد کرد.

اسماعیلی از آمادگی وزارت ارشاد جهت حمایت از ادبیات طنز و طنزپردازان خبر داد و یادآور شد: آماده حمایت جدی از هنرمندان طنزپرداز هستیم و قطعا این جشنواره یکی از راه های معرفی این هنرمندان است.

وی سال ۱۴۰۳ را بیستمین سالگرد درگذشت مرحوم صابری دانست و تاکید کرد: امیدواریم یک جشنواره جامع تر و گسترده تر با محوریت مرحوم صابری برگزار شود.

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز