تهران ۷.۹۹° كمينه ۳.۷۹°  بیشینه ۷.۹۹°
۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۲

کسب ۲ عنوان برتری برای جهاد کشاورزی استان فارس

سازمان جهاد کشاورزی استان فارس موفق به کسب دو عنوان برتری برای طرح توسعه گلخانه ها و طرح جهش تولید گیاهان دارویی در دیمزار ها در سال 1401 شد و مجتبی دهقان پور رئیس این سازمان از سوی محمد مهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی تقدیر شد.
کد خبر: ۶۸۱۹۸

کسب ۲ عنوان برتری برای جهاد کشاورزی استان فارسبه گزارش  معاصر از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، طرح توسعه گلخانه های این استان در سال گذشته با تحقق 154 درصدی سهمیه ابلاغی و توسعه 301 هکتاری به بیش از 870 هکتار رسیده که موفق به کسب رتبه نخست در تحقق برنامه ابلاغی توسعه کشت های متراکم و کنترل شده گلخانه ای کشور شده است.
قابل ذکر است؛ از سطوح تولید در محیط های کنترل شده استان فارس حدود 496 هکتار به محصولات سبزی و صیفی، 238 هکتار به سایبان باغات، 53 هکتار به گل و گیاهان زینتی و مابقی به تولید انواع نشاء، نهال و توت فرنگی اختصاص دارد.
گفتنی است؛ طرح جهش تولید در دیمزارها برای اولین سال در استان فارس در سالی که گذشت توسط سازمان جهاد کشاورزی این استان در سطحی بیش از 243 هزار هکتار به مرحله اجرا در آمده است که سطح زیر کشت 5019 هکتاری گیاهان دارویی در قالب این طرح با تحقق 250 درصدی سهمیه ابلاغی، حائز رتبه اول در کشور شده است.
لازم به توضیح است؛ سطح ابلاغی برای طرح جهش تولید گیاهان دارویی در دیمزار های استان فارس حدود 2 هزار هکتار بوده است که با اقدامات و برنامه ریزی های منسجم انجام شده، کشت گیاهان دارویی مانند خاکشیر، بابونه، آویشن و گل محمدی در اراضی دیم 16 شهرستان مجری طرح افزایش چشمگیر یافت.
باید یادآور شد؛ شهرستان مرودشت با 3549 هکتار کشت دیم گیاهان درارویی در این حوزه پیشرو است و گیاه دارویی خاکشیر با سطحی بیش از 4800 هکتار بیشترین سطح گیاه دارویی کشت دیم را در شهرستان های مجری طرح جهش تولید در دیمزار ها را به خود اختصاص داده است.
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس می افزاید؛ رئیس این سازمان علاوه بر دریافت دو لوح تقدیر از برومندی، دو لوح تقدیر جداگانه دیگر نیز از "مهدی لطفی زاده مجری طرح توسعه گلخانه های کشور" و "حسین زینلی مجری طرح ملی گیاهان دارویی کشور" با توجه به کسب رتبه های مذکور، دریافت کرد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز