تهران ۱۱.۵۱° كمينه ۱۱.۵۱°  بیشینه ۱۱.۹۹°
۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۸

پیش بینی وزش باد شدیدو خیزش گرد و خاک در پایتخت

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی این استان وزش باد شدید تا خیلی شدید و خیزش گرد و خاک در نواحی جنوبی وغربی همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۶۸۲۰۰

پیش بینی وزش باد شدیدو خیزش گرد و خاک در پایتخت

 

به گزارش معاصر,بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل برونداد الگوهای پیش‌بینی عددی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد و در ساعت‌های بعد از ظهر و شب افزایش سرعت باد پیش‌بینی می‌شود.

از عصر امروز تا پنجشنبه (۲۶ تا ۲۹ تیر) با گذر یک موج ناپایداری در بیشتر نواحی استان وزش باد نسبتا شدید در ارتفاعات و نواحی جنوبی و غربی در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و گاهی وزش باد خیلی شدید و در نواحی مستعد با خیزش موقت گردوخاک و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه (۲۶ تا ۲۸ تیر) کاهش نسبی دما در سطح استان و تا پنجشنبه افزایش ابرناکی در نیمه‌شمالی استان و رخداد بارش پراکنده با احتمال رعد و برق در ارتفاعات شمالی پیش‌بینی می‌شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۲۷ تیر) صاف تا قسمتی ابری و گاهی افزایش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۳  و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۲۸ تیر) صاف تا قسمتی ابری و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۴۳ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز