تهران ۲۲.۷۹° كمينه ۲۲.۶۲°  بیشینه ۲۲.۹۹°
۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
شهرداری مشهد:

آلودگی هوا ۷ برابر سطح استاندارد است

با توجه به افزایش شدت آلایندگی در ساعات آینده و خطر بیماری‌های تنفسی، از شهروندان درخواست می‌شود تا حد امکان از حضور در فضای باز خودداری کنند.
کد خبر: ۶۸۲۳۴

معاصر- رئیس مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی شهرداری مشهد از شدت گرفتن آلودگی هوا در ساعات آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا اسماعیلی اظهار کرد: از حدود ساعت ۵ صبح گرد و خاک گسترده آسمان مشهد را در برگرفته و هم‌اکنون شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا ۱۸۸ و در وضعیت ناشی از سامانه ناپایدار شمال غرب استان است که با توجه به خشکسالی گسترده امسال توده‌های گرد و خاک جنوب و جنوب غرب خراسان را به مشهد آورده است.

وی افزود: غلظت ذرات معلق نیز حدود ۲۲۰ میکروگرم بر مترمکعب بوده که حدود ۷برابر سطح استاندارد است، این غلظت نیز طی ساعات آینده افزایش خواهد داشت.

رئیس مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی شهرداری مشهد تصریح کرد: با توجه به افزایش شدت آلایندگی در ساعات آینده و خطر بیماری‌های تنفسی، از شهروندان درخواست می‌شود تا حد امکان از حضور در فضای باز خودداری کنند.

اسماعیلی ادامه داد: از آنجا که منشأ گردوخاک داخلی بوده از جنوب غرب استان وارد شهر شده است تقویت و توسعه فضای سبز در کمربند سبز می‌تواند این شرایط را تعدیل کند؛ اگر با مدیریت منابع آبی گونه‌های گیاهی سازگار با کم‌آبی را گسترش دهیم در بهبود کیفیت هوا تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز