تهران ۲۳.۸۵° كمينه ۲۲.۷۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۲۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۸

دومین کنفرانس فرصت ها و چالش های مهندسی استان البرز برگزار شد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: این رویکرد در استان وجود دارد که توسعه استان بر مبنای علمی و مهندسی محقق شود و در این رابطه دانشگاهیان و نخبگان باید فعال تر شوند و طرح و برنامه ارائه دهند.
کد خبر: ۶۸۳۳۹

دومین کنفرانس فرصت ها و چالش های مهندسی استان البرز برگزار شد

 

به گزارش معاصر از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مجتبی عبداللهی در دومین کنفرانس فرصت ها و چالش های مهندسی استان البرز که به همت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان روز چهارشنبه ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۲ در سالن همایش‌های دانشگاه خوارزمی برگزار شد، با بیان اینکه نخبگان البرز باید پویاتر باشند، افزود: نخبگان و دانشگاهیان باید در مسیر پیشرفت و توسعه استان مطالبه گر و دخیل باشند.
وی ادامه داد: البرز از ابتدای تاسیس با زیرساخت های ضعیف مواجه بوده و طی ادوار مختلف، کمبودها انباشته شده و اکنون با اشراف به نواقص و مطالبات مردمی درصدد جبران کاستی ها برآمده ایم.
عبداللهی گفت: تراکم جمعیت البرز در کشور شاخص است و شهرستان کرج بعنوان پایتخت استان با زیرساخت هایی متناسب با جمعیت ۷۰۰ هزار نفری پیش بینی شده در حالی که اکنون حدود ۲ میلیون نفر جمعیت را در دل خود جای داده است.
وی افزود: در حوزه راه های استان بدنبال توسعه جدی برای برون رفت از گره های ترافیک ملی هستیم و در این راستا می توان پروژه آزادراه شهید سلیمانی(کمربند شمالی کرج ) و پل بیلقان در این مسیر نام برد که با توان مهندسی قوی و تخصصی در حال پیشرفت است.
استاندار البرز گفت: در توسعه ریلی بویژه قطار شهری به توان مهندسی دانشگاه ها برای پیشرفت تخصصی امر نیاز داریم.
وی افزود: در اتوبان تهران-کرج برای دو طبقه شدن مسیر به نقشه و برنامه علمی با مطالعه دانشگاهیان نیاز داریم و همچنین طراحی و اجرای فاز دو کمربند جنوبی کرج به طراحی ویژه ای نیازمند هستیم.
عبداللهی گفت: نهضت های مختلفی همچون مدرسه سازی، ساخت مسکن، احداث اماکن ورزشی، رینگ شبکه آبرسانی و... برای تقویت زیرساخت های استان راه اندازی شده که ضرورت دارد بنیه علمی استان با مسئولیت های اجتماعی خود ورود داشته باشند.
وی افزود: در مجموع، این رویکرد در استان وجود دارد که توسعه استان بر مبنای علمی و مهندسی محقق شود و در این رابطه دانشگاهیان و نخبگان باید فعال تر شوند و طرح و برنامه ارائه دهند.
در این مراسم از پوستر دومین کنفرانس فرصت ها و چالش های مهندسی استان البرز با رویکرد تحقق شعار سال(مهار تورم و رشد تولید) با حضور استاندار البرز رونمایی شد

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز