تهران ۲۰.۶۷° كمينه ۱۸.۷۹°  بیشینه ۲۰.۹۹°
۲۸ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۵

طوفان گرد و خاک باعث تعطیلی ادارات سیستان شد

مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به وزش باد شدید و طوفان گرد و خاک ادارات منطقه سیستان فردا پنجشنبه تعطیل است.
کد خبر: ۶۸۳۴۱

طوفان گرد و خاک باعث تعطیلی ادارات سیستان شد

 

به گزارش معاصر,مجید محبی اظهار کرد: با توجه به تداوم طوفان گرد و خاک فردا پنجشنبه ۲۹ تیرماه کلیه ادارات و بانک ها در پنج شهرستان منطقه سیستان تعطیل خواهد بود.

وی افزود: این تعطیلی شامل دستگاه‌های امدادی، درمانی و خدمات رسان نیست.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان هم گفت: وزش باد شدید تا بیشینه ۹۰ کیلومتر بر ساعت امروز چهارشنبه زابل را درنوردید و شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر را به ۵۰۰ متر کاهش داد.

محسن حیدری اظهار کرد: گرد و غبار حاصل از وزش باد شدید در زابل شعاع دید افقی را در ایستگاه هواشناسی به ۵۰۰ متر کاهش داد.

وی افزود: در شهرستان زهک بیشینه سرعت باد به ۸۶ کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی آن حداکثر به ۶۰۰ متر رسید.

این مقام مسئول ادامه داد: غبار حاصل از توفان امروز منطقه سیستان دید افقی را در ایستگاه فرودگاهی زاهدان هم به ۲ هزار متر کاهش داد.

وی بیان کرد: تا اواسط هفته آینده در شمال استان وزش باد شدید تا خیلی شدید و در نقاط مستعد توفان گردوخاک سبب کاهش شدید دید خواهد شد، طی این مدت در زاهدان و مناطق مرکزی و جنوبی استان افزایش غبار خواهیم داشت.

حیدری توصیه کرد: شهروندان از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری کرده و در ترددهای جاده‌ای و محافظت از گلخانه‌ها و محصولات احتیاط کنند.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان به دلیل شرایط نامساعد و توفان شن پرواز تهران زابل و برعکس صبح امروز چهارشنبه لغو شد.

مهدی خسروی بنجار  اظهار کرد: صبح امروز به علت شرایط جوی نامناسب، وزش باد شدید و گردوخاک و کاهش دید افقی به شعاع ۵۰۰ متر پرواز تهران - زابل و برعکس شرکت هواپیمایی ماهان باطل اعلام شد.

وی افزود: توفان در چند سال اخیر میلیاردها تومان خسارت به سیستم حمل و نقل عمومی وارد کرده است.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز