تهران ۲۲.۷۹° كمينه ۲۲.۶۲°  بیشینه ۲۲.۹۹°
۲۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵

چرا رضا ثقتی برکنار شد؟

ماجرای خبر برکناری رضا ثقتی که در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده چیست؟بنا بر اعلام روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ عبدالرضا علی‌پناه جایگزین رضا ثقتی در این اداره کل شد.
کد خبر: ۶۸۳۶۰

چرا رضا ثقتی برکنار شد؟

 

به گزارش معاصر، در ساعات اخیر شایعاتی علیه رضا ثقتی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود و همزمانی حکم انتصاب سرپرست جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با این شایعات سوال‌برانگیز است.


اطلاعیه اداره کل ارشاد اسلامی گیلان
ماجرای برکناری رضا ثقتی چه بود؟

روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

«عبدالرضا علی پناه به عنوان سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان منصوب شد.

جایگزین رضا ثقتی کیست؟
وی در حال حاضر معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران است.

معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ریاست ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرهای شهریار، شمیرانات، بهارستان و تهران از دیگر سوابق علی پناه است.

علی پناه دانش آموخته رشته ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجوی مقطع دکترا در همان رشته می باشد.

همچنین وی مدرس دانشگاه و دارای سوابق پژوهشی در حوزه ادبیات است»

 

خبر یک سایت محلی درباره‌ی برکناری رضا ثقتی
از سوی دیگر سایت‌ خبری محلی «گیل خبر» نیز خبری را درباره‌ی برکناری رضا ثقتی منتشر کرده‌ که در پی می‌آید:

«رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به دلیل حواشی ایجاد شده در روزهای اخیر، از کار برکنار شد و عبدالرضا علی پناه به عنوان سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان منصوب شد»

حکم انتصاب رضا ثقتی در آذر ۱۴۰۰
متن حکم انتصاب رضا ثقتی که در آذر ۱۴۰۰ از سوی وزیر ارشاد اسلامی دولت سیزدهم صادر شده بود، به این شرح است:

«نظر به شایستگی، تجارب ارزشمند و روحیه انقلابی و دینی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان» منصوب می‌شوید.

امید واثق است که با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری شایسته از ظرفیت فرهنگی در آن استان و با امعان نظر و توجه کامل به اهداف و شرح وظایف وزارتخانه و آن اداره کل اقدام کنید»

رضا ثقتی کیست؟
زندگینامه‌ای از رضا ثقتی را به نقل از مهر، خبرگزاری وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، می‌خوانید:

««رضا ثقتی» متولد سال ۱۳۵۷ و دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت فرهنگی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، عضو دائم انجمن علمی مدیریت فرهنگی و برنامه‌ریزی ایران و از فعالان فرهنگی و هنری استان گیلان است.

سوابق رضا ثقتی

وی دارای بیش از ۱۹ سال سابقه در بخش‌های مختلف اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان است و در کارنامه کاری وی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت (به‌مدت چهار سال)، مشاور فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان (شش سال)، مسئول امور ایثارگران اداره‌کل (سه سال)، مدیر مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء (ص) رشت (سه سال)، مدیر صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران استان (سه سال) و دبیر نخستین جشنواره همزمانی فیلم فجر در گیلان به چشم می‌خورد»

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز