تهران ۱۳.۷۳° كمينه ۱۳.۷۳°  بیشینه ۱۳.۹۹°
۰۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰

آمادگی مخازن ذخیره‌سازی جاسك برای بارگیری و ارسال نفت خام

چهار مخزن دیگر به میزان ذخیره‌سازی ۲ میلیون بشکه تا پایان شهریورماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
کد خبر: ۶۸۵۱۲

 

به گزارش معاصر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از آمادگی کامل برای بارگیری و ارسال نفت خام در مخازن ذخیره‌سازی نفت منطقه جاسک خبر داد.

 ابوذر شریفی طی بازدید از مخازن ذخیره‌سازی نفت خام جاسک گفت: به همت همکارانم در طرح ملی گوره - جاسک، هم‌اکنون با اجرای سیستم آتش‌نشانی و نیروگاه مربوطه، ۲ میلیون بشکه از این مخازن آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه این مخازن به روش قرارداد ساخت، بهره‌برداری و واگذاری (BOT) و با سرمایه‌گذاری گروه امید احداث شده است، افزود: در منطقه جاسک و در مرحله پایانی خط لوله گوره به جاسک، مخازن ذخیره‌سازی به میزان ۱۰ میلیون بشکه طراحی شده و در حال اجرا است و با بهره‌برداری از این مخازن امکان انتقال نفت از مخازن به سمت گوی‌های شناور (SPM) برای بارگیری فراهم می‌شود.


مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت اظهار کرد: چهار مخزن دیگر به میزان ذخیره‌سازی ۲ میلیون بشکه تا پایان شهریورماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.


شریفی ابراز امیدواری کرد که شرکت مهندسی و توسعه نفت امسال حدود ۱۰ میلیون بشکه به ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام کشور اضافه کند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
برچسب ها : جاسک نفت خام مخازن
ارسال نظر

آخرین اخبار روز