تهران ° كمينه °  بیشینه °
۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰

این استان‌ها کمبود شدید معلم دارند

برای مثال در سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی، تهران و خوزستان کمبود شدید نیروی انسانی داریم که قطعا باید سناریوی متفاوتی برای این استان‌ها پیش بینی کنیم.
کد خبر: ۷۰۰۲۴

 

به گزارش معاصر؛ رئیس ستاد مرکزی سی و هفتمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش، با اشاره به کمبود شدید نیروی انسانی در برخی استان‌ها، از تدوین کتاب اجلاس سی‌و هفتم آموز ش و پرورش و اهتمام به کمبود نیروی انسانی در این کتاب خبر داد و گفت: در سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی، تهران و خوزستان کمبود شدید نیروی انسانی داریم.

 قاسم احمدی لاشکی در نشست خبری به تبیین جزئیات سی و هفتمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش پرداخت و اظهار کرد: ما در حال تدوین کتاب اجلاس سی و هفتم در ۱۰ موضوع ارائه شده در این اجلاس هستیم. این موضوعات ریل گذاری شده و آنها را به روسای آموزش و پرورش و مدیران اعلام می‌کنیم تا اجرایی شود.

وی از کمبود نیروی انسانی به عنوان یکی از موضوعات مطرح شده در اجلاس سی و هفتم خبر و توضیح داد: مثلا در چند استان کمبود شدید نیروی انسانی داریم. برای مثال در سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی، تهران و خوزستان کمبود شدید نیروی انسانی داریم که قطعا باید سناریوی متفاوتی برای این استان‌ها پیش بینی کنیم.

لاشکی توضیح داد: در برخی استان‌ها ممکن است آمار جمعیتی نیروی انسانی به اندازه لازم باشد و ما خیلی مشکل نداشته باشیم. در برخی استان‌ها حتی شاید مازاد نیرو داشته باشیم. باید این تراز را هماهنگ کنیم و برای هر استان متناسب با نیاز، جدب نیرو داشته باشیم. در کتاب اجلاس اینها را ابلاغ می‌کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش، درباره فرآیند برگزاری اجلاس سی‌وهفتم نیز توضیح داد: سال گذشته از سران سه قوه، رئیس دو قوه سخنران اجلاس بودند که به اهمیت جلسه اضافه می‌کرد اما امسال سعی شد که بتوانیم نظر مدیران آموزش و پرورش را جلب کنیم و مدیران آموزش و پرورش کشور تشکر داشتند که همه توانستند نظر دهند و مشارکت داشته باشند.

وی افزود: امسال ما حتی رئیس مجلس دانش آموزی را هم در اجلاس دعوت کردیم. وی در جلسات اظهار نظر کرد و این یعنی دیده شدن مدیران و روسای آموزش و پرورش و حتی ما از خیرین مدرسه ساز هم دعوت کردیم. در مجموع مخاطبین ما که مدیران و روسای آموزش و پرورش بودند غالبا اجلاس امسال را موثر دیدند. ریل گذاری خوبی برای سال تحصیلی جدید انجام شد. ضعف‌ها و قوت‌ها بررسی شد و برای اول مهر ۱۴۰۲ ضعف‌ها را بیشتر بررسی می‌کنیم.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
برچسب ها : معلم استان
ارسال نظر

آخرین اخبار روز