تهران ۲۶.۷۳° كمينه ۲۵.۷۹°  بیشینه ۲۶.۹۹°
۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۳

ساخت ۱۰ آبشخور حیات وحش در شهرستان لامرد و ۹۸۷هزار لیتر آبرسانی به حیات وحش

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد با بیان اینکه در دو سال گذشته ۱۰ آبشخور حیات وحش در شهرستان لامرد ساخته شده است گفت : با بهره برداری از این آبشخورها و ۹۸۷هزار لیتر آبرسانی به حیات وحش انجام شده است.
کد خبر: ۷۰۰۶۹

ساخت ۱۰ آبشخور حیات وحش در شهرستان لامرد و ۹۸۷هزار لیتر آبرسانی به حیات وحش


به گزارش معاصر از اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس ، حمزه برومند رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد با توصیف شرایط خاص محیط زیست در این شهرستان افزود: شهرستان لامرد در جنوبی‌ترین منطقه استان فارس قرار دارد و دارای آب و هوای گرم و خشک می‌باشد به دلیل گرمای زیاد و نبود چشمه های متعدد برخی مواقع حیات وحش با مشکل بی آبی و کم آبی زیادی روبرو می‌شوند.
وی ادامه داد : به همین منظور با کمک خیرین و طبیعت دوستان در دوسال گذشته بیش از ۱۰ آبشخو در منطقه شکار ممنوع کوه هوا ساخته شده یا بهسازی گردید و با تلاش‌های پی درپی و تفاهم نامه های بین اداره محیط زیست و منطقه عملیاتی پارسیان ، شهرداری لامرد و شهر داری علامرودشت تا امروز بیش از ۹۸۷هزار لیتر آبرسانی به حیات وحش انجام شده است.
برومند فر اضافه کرد : امید است با این کار شاهد جلو گیری از مهاجرت حیات وحش و کاهش آسیب رسیدن به آنها باشیم این کار به همت محیط بانان و اعضای انجمن زمین و زندگی علامرودشت به اجرا درآمده است.
این مقام مسوول خواستار مشارکت خیرین در ساخت آبشخور برای حیات وحش منطقه شد و گفت : آب مایه حیات و یکی از گران‌بهاترین نعمت‌های خداوند است و زندگی تمام جانوران به آن وابسته است. انسان و همه جانداران برای زندگی و رشد به آب نیاز دارند، این روزها با توجه به خشکی آب و هوا خیلی از افراد اقدام به ساخت آبشخور می‌کنند ساخت آبشخور و به طور کلی افزایش منابع آبی در زیستگاه‌ها یکی از اقداماتی است برای کمک به جانداران ساکن در طبیعت انجام می‌شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز