تهران ° كمينه °  بیشینه °
۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۵

خانه هیتلر در اتریش به پاسگاه پلیس تبدیل می‌شود

بر اساس آخرین اطلاعیه مطبوعاتی دولت اتریش، «پس از بازسازی معماری، یک پاسگاه پلیس و یک مرکز آموزشی برای افسران حقوق بشر در ساختمان متعلق به هیتلر مستقر خواهد شد.»
کد خبر: ۷۰۰۹۳

به گزارش معاصر،  خانه هیتلر در اتریش به پاسگاه پلیس تبدیل می‌شود. به گفته مورخان در این کشور، تخریب این خانه نیز منتفی شد، زیرا اتریش باید با گذشته خود کنار بیاید.

دولت اتریش روز دوشنبه اعلام کرد که کار تبدیل زادگاه «آدولف هیتلر» به پاسگاه پلیس در ماه اکتبر آغاز خواهد شد.

این طرح، یک پروژه بحث برانگیز است که طی چندین سال گذشته به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود.

سخنگوی وزارت کشور اتریش گفت: «قرار است این کار از دوم اکتبر آغاز شود.»

بر اساس آخرین اطلاعیه مطبوعاتی دولت اتریش، «پس از بازسازی معماری، یک پاسگاه پلیس و یک مرکز آموزشی برای افسران حقوق بشر در ساختمان متعلق به هیتلر مستقر خواهد شد.»

همچنین تصمیم گرفته شده است که این ساختمان به یک مکان یادبود تبدیل نشود.

آدولف هیتلر در ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ در این ساختمان جنجالی متولد شد و سال‌های اولیه زندگی خود را در آن گذراند. تبدیل این ساختمان به یک محل یادبود این خطر را خواهد داشت که ساختمان به یک مکان زیارتی برای نئونازی‌ها تبدیل شود.

به گفته مورخان اتریشی، تخریب ساختمان هیتلر نیز منتفی است، زیرا اتریش باید با گذشته خود کنار بیاید.

هزینه کار اکنون بیش از ۲۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود، در حالی که رقم اولیه ۵ میلیون دلار بود.

آدولف هیتلر بدنام‌ترین سیاستمدار دنیاست و جنایت‌های زیادی را هم مرتکب شده است، از همین رو او را یکی از جنایتکاران جنگی می‌دانند.

هیتلر رهبر جنبش نازی در آلمان بود و توانست با سخنرانی‌های درخشان خودش مردم زیادی را با خود همراه کند و روی آن‌ها تأثیر گذار باشد.

او با همین شیوه توانست کنترل کل کشور را در دست بگیرد و در نهایت برای نابودی یهودیان دست به کار شود. جنگ جهانی دوم را نیز به راه انداخت. در تاریخ از هیتلر به عنوان یکی از شیطانی‌ترین شخصیت‌ها یاد می‌شود؛ با این‌حال هیتلر هم مانند همه ما خانواده داشته و دوران کودکی را سپری کرده است که تا به حال کمتر به آن اشاره شده و ما از آن اطلاعات داریم.

با اینکه آدولف هیتلر بچه‌ای نداشته که نامش را ادامه دهد، اما هر ارتباط خونی با او نامش را زنده نگه می‌دارد. با این حال پس از کارهایی که او انجام داده، اعضای خانواده‌اش پیمان بسته‌اند که هرگز ارتباط خونی خودشان با هیتلر را برملا نکنند تا این موضوع فراموش شود و کسی هم آنها را به دلیل این رابطه خانوادگی که به نظر نفرین شده بوده، سرزنش نکند.

هیتلر معتقد بود باید آن‌هایی که ناقص هستند را از بین برد تا در نهایت به یک جامعه کامل دست پیدا کرد. او یهودیان را ناقص می‌دانست و از همین رو آن‌ها را از بین می‌برد. اما نکته‌ای که هیتلر هم به آن توجه نداشت، این بود که تولد در یک خانواده مسیحی الزاماً ریشه‌های ژنتیکی فرد را تضمین نمی‌کند و خود هیتلر در نسل‌های قبلی خانواده‌اش یهودی بوده است. در حقیقت هیتلر هم یک یهودی بوده، اما خودش نمی‌دانسته است.

آدولف هیتلر ناخواهری به نام پائولا داشته که گفته می‌شود بعد از اینکه پدرشان فوت می‌کند، آدولف درست مانند پدری برای پائولا بوده، با اینکه سالی چند بار بیشتر یکدیگر را نمی‌دیده‌اند. آدولف رابطه خوبی با خواهرش داشته و با اینکه چند بار به او سیلی زده، اما پائولا هیچ‌وقت نمی‌توانسته باور کند که برادرش دست به جنایت‌های چنین بزرگی بزند.

ویلیام پاتریک هیتلر که برادرزاده آدولف هیتلر بوده، در سال ۱۹۱۱ در انگلستان به دنیا می‌آید و بعد در آلمان زندگی می‌کرده است. اما زمانی که عمویش می‌خواسته از حق شهروندی او که بریتانیایی بوده برای رسیدن به برخی مقاصد سیاسی استفاده کند، او آلمان را به مقصد آمریکا ترک می‌کند. در زمان جنگ جهانی دوم پاتریک به نیروهای هوایی آمریکا پیوست و در مقابل عموی خودش ایستاد. پس از جنگ همچنان در آمریکا و کنار چهار فرزندش زندگی کرده است. او هم نام خودش را به استورات-هوستون تغییر داده تا هم خودش هم بچه‌هایش زندگی آرامی داشته باشند. او بارها در مصاحبه‌های مختلف از نفرت خودش درباره آدولف هیتلر صحبت کرده است.

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
برچسب ها : هیتلر اتریش پلیس
ارسال نظر

آخرین اخبار روز