تهران ۲۱.۷۳° كمينه ۲۰.۷۹°  بیشینه ۲۱.۹۹°
۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۸

پیشنهاد مهم روزنامه جمهوری اسلامی به رئیسی

آقای رئیسی بپذیرند این‌بار دو سه خبرنگار از روزنامه‌ های مستقل با ایشان مصاحبه کنند و به انتخاب خودشان سؤال‌هائی که احساس می‌کنند حرف واقعی مردم است را از رئیس ‌جمهور بپرسند و این مصاحبه به صورت زنده پخش شود.
کد خبر: ۷۰۱۰۱

به گزارش معاصر؛ روزنامه جمهوری اسلامی به رئیس جمهور پیشنهاد داد در آغاز سال سوم کار دولت سیزدهم به جای آنکه با خبرنگاران صدا و سیما مصاحبه کند و گزارش عملکرد بدهد، با خبرنگاران آزاد و مستقل مصاحبه کند.

جمهوری اسلامی نوشت: ما موظفیم گوشزد کنیم و به مسئولین هشدار بدهیم که تعریف و تمجید کنندگان دوستان واقعی شما نیستند. آنها شما را به افتادن در چاه ترغیب می‌کنند و حتی زمانی که در گردابی متعفن مشغول دست و پا زدن باشید، باز هم به شما خواهند گفت به ‌به که در گلستان مشغول استنشاق هوای پاک و استشمام عطر خوشبو هستید

اینان دوستان واقعی شما نیستند، زیرا اگر شما را دوست داشتند به جای این تعریف و تمجیدهای دروغین، براساس آنچه امام صادق علیه‌السلام فرمودند عیوبتان را به شما گوشزد می‌کردند .

ما که اهل رسانه هستیم، شهادت می‌دهیم که در نظام جمهوری اسلامی هم تقریباً تمام مسئولین کلیدی از تعریف و تمجید کنندگان خوششان می‌آمده و می‌آید و از انتقاد کنندگان ناراحت و ناراضی بوده‌اند و هستند. هر وقت انتقاد کردیم، با اخم روبرو شدیم و هر وقت گفتیم و نوشتیم احسنتم، به ما گفتند طیب ‌الله انفاسکم!

خوشبختانه اصحاب رسانه‌های مستقل با تشرها و اخم‌ها و جوابیه‌های پیاپی از میدان به‌ در نمی‌روند. ما یا نباید کار رسانه‌ای را برعهده بگیریم و یا وقتی اهل رسانه شدیم باید با ناملایمات و دشواری‌های ناشی از آن کنار بیائیم.

به رئیس ‌جمهور رئیسی در حدود نیمه مرداد ماه امسال پیشنهاد کردیم در آغاز سال سوم ریاست‌ جمهوری خود به جای آنکه با خبرنگاران صدا و سیما مصاحبه کند و گزارش عملکرد بدهد، با خبرنگاران آزاد و مستقل مصاحبه کند.

این پیشنهاد به مذاق دست ‌اندرکاران امور اطلاع‌رسانی ریاست‌ جمهوری خوش نیامد و با ارسال جوابیه‌ای که در روزنامه چاپ شد تلاش کردند کار خود را به نوعی توجیه کنند. حالا بار دیگر این پیشنهاد را تکرار می‌کنیم و انتظار داریم به جای توجیه، آن را جدی بگیرند.

سوم شهریور، سالگرد آغاز بکار دولت سیزدهم است. آقای رئیس‌ جمهور بپذیرند این‌بار دو سه خبرنگار از روزنامه‌های مستقل با ایشان مصاحبه کنند و به انتخاب خودشان سؤال‌هائی که احساس می‌کنند حرف واقعی مردم است را از رئیس ‌جمهور بپرسند و این مصاحبه به صورت زنده پخش شود.

اطمینان داریم چنین اقدامی در جلب اعتماد مردم به دولت و نظام مؤثر خواهد بود و هیچیک از طرفین از این مصاحبه ضرر نخواهند کرد. آقای رئیس‌ جمهور مطمئن باشند که روزنامه ‌نگاران مستقل، دوستان واقعی ایشان و دولت و نظام هستند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز