تهران ۳۶.۷۳° كمينه ۳۶.۵۱°  بیشینه ۳۷.۷۹°
۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۲

انفجار و آتش‌سوزی خانه‌ای در تهران چهارمصدوم به جای گذاشت

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از انفجار و آتش‌سوزی یک منزل مسکونی در جنوب‌غرب تهران خبر داد و گفت که در جریان این حادثه چهار نفر مصدوم شدند.
کد خبر: ۷۰۱۴۰

انفجار و آتش‌سوزی خانه‌ای در تهران چهارمصدوم به جای گذاشت

 

به گزارش معاصر,سید جلال ملکی، در این‌باره گفت: وقوع حادثه انفجار و آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی در ساعت ۱۱:۲۷  پیش از ظهر امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان سه ایستگاه را به محل حادثه واقع در یافت آباد، خیابان میرزایی اعزام کرد.

وی با بیان اینکه نخستین گروه از آتش‌نشانان سه دقیقه پس از اولین تماس در محل حاضر شدند، گفت: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که انفجار در یک منزل دو طبقه قدیمی رخ داده و درپی آن بخش‌هایی از این خانه تخریب و دچار آتش‌سوزی شده است. همچنین شدت انفجار سبب وارد شدن خسارات به دو ملک مجاور این ساختمان هم شده بود. 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به عملیات آتش‌نشانان برای نجات و اطفای حریق اظهارکرد: آتش‌نشانان همزمان با ایمن‌سازی محل، اقدامات خود برای نجات و اطفای حریق را نیز آغاز کردند. در همین راستا نیز دو نفر را که در حیاط همان خانه دچار مصدومیت شده بودند، خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل تحویل دادند. دو نفر شامل فردی معلول که بر روی ویلچر قرار داشت نیز در حین فرار در خانه مجاور دچار آسیب‌دیدگی شدند که این افراد نیز در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفتند.

ملکی با با بیان اینکه این حادثه درمجموع چهار مورد مصدومیت داشت، گفت: همزمان گروه دیگر از آتش‌نشانان نیز نسبت به اطفای حریق در این منزل مسکونی اقدام کرده و دقایقی بعد شعله‌های آتش را به‌طور کامل مهار و اطفا کردند.

وی با بیان اینکه در این حادثه کسی در زیرآوار ناشی از انفجار محبوس نشده بود، اظهارکرد:‌بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که نشت گاز سبب وقوع این حادثه شده است. بررسی‌های تکمیلی در این خصوص انجام خواهد شد. عوامل آتش‌نشانی تهران نیز در ساعت ۱۳:۱۲ امروز و پس از ایمن‌سازی محل به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه بازگشتند.

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز