تهران ° كمينه °  بیشینه °
۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۱
خزعلی:

آمار غیررسمی سقط جنین در کشور سالانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ هزاراست

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده آمار غیررسمی سقط جنین را سالانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ هزار عنوان کرد و گفت: یکی از برنامه‌های دولت این است که تا جایی که می‌تواند با کار فرهنگی از سقط جنین جلو کند.
کد خبر: ۷۰۱۶۵

آمار غیررسمی سقط جنین سالانه سالانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ هزاراست

 

انسیه خزعلی با اشاره به ابلاغیه ستاد ملی جمعیت مبنی بر حمایت دولت از گروههای مخالف سقط جنین، گفت: یکی از برنامه‌های دولت این است که تا جایی که می‌تواند با کار فرهنگی از سقط جنین جلو کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: یکی از سکوهای ورود دولت به مساله جوانی جمعیت، موضوع سقط جنین است که بخشی از آن به دلیل مسائل اقتصادی و برخی به دلایل فرهنگی است، لذا هرچقدر که می‌توانیم به لحاظ معنوی، مادی و اداری از گروه‌های فرهنگی حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

خزعلی با بیان اینکه امکانات اتصال این گروهها به مراکز بهداشتی را پیگیری می‌کنیم، تصریح کرد: البته تا قبل از این مصوبه، حمایت‌هایی که این گروه‌ها لازم دارند، داشتیم و پیگیر آن هستیم.

وی آمار غیررسمی سقط جنین را سالانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ هزار عنوان کرد و افزود: این آمار وحشتناک است، اما می‌توان از بخشی از آن جلوگیری کرد و این مصوبه می‌تواند بسیار مفید باشد. پشتیبانی از این جمعیت‌ها، به صورت مردمی و فرهنگی، بهترین کاری است که در دستور کار دولت است؛ باید هم آن را ترویج کرد و هم از مردم خواست که به این گروه‌ها ملحق شوند.

معاون رئیس جمهور با اشاره آغاز سال تحصیلی و برنامه دولت برای حمایت از مادران دانشجو، گفت: در مراکز مختلف دولتی و دانشگاه‌ها پیگیری می‌کنیم تا مهدکوک‌هایی با قیمت مناسب بازگشایی شود تا کمک خوبی برای این مادران باشد که امیدواریم به نتیجه برسد.

خزعلی همچنین از رونمایی منشور مشاوره خانواده در هفته دولت خبر داد.

انتهای پیام
منبع: Array
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز