تهران ۱۴.۹۱° كمينه ۱۳.۷۹°  بیشینه ۱۴.۹۹°
۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۰

ورود خودروها به داخل شهر مهران از فردا ممنوع است

استاندار ایلام از ممنوعیت ورود خودروها به داخل شهر مهران و هدایت آنها به پارکینگ بزرگ اربعین خبر داد.
کد خبر: ۷۰۱۶۷

ورود خودروها به داخل شهر مهران از فردا ممنوع است

 

به گزارش معاصر,بهرام نیا با اشاره به ظرفیت پارک برای ۱۸۰ هزار خودرو در مهران، اظهار کرد: با توجه به مدیریت هر چه بهتر به زائران و جابجایی راحت تا میدان اربعین، از فردا از ورود خودرو‌ها به شهر مهران جلوگیری می‌شود و بطور مستقیم به پارکینگ اربعین هدایت می‌شوند.

وی یکی از مهمترین رویکرد‌ها تا پایان اربعین را پایش و نظارت همه جانبه بیان کرد و افزود: پارکینگ‌ها چه دولتی و چه خصوصی باید برابر نرخ اعلامی نسبت به اخذ وجه اقدام کنند و هرگونه افزایش خودسرانه ممنوع است، کلیه دستگاه‌های نظارتی باید در این راستا ورود کنند و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

بهرام نیا با تأکید بر اینکه باید همه امکانات را به صورت کامل بعنوان میزبان، برای زوار فراهم کنیم،گفت: با توجه به حجم ورودی زوار به استان، این آمادگی‌ها بصورت نسبی هم ایجاد شده و به منظور ارائه مشکلات احتمالی و رفع آن‌ها در فرصت کم باقی مانده، جلسه ستاد اربعین برگزار شد.

استاندار ایلام یکی از مهمترین ضروریات زائران اربعین را در حوزه حمل و نقل و ناوگان درون شهری عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون ۲۵۰ دستگاه اتوبوس در مهران به منظور جابجایی زوار تا پایانه مرزی فعالیت دارند و تا فردا ۳۰۰ دستگاه دیگر به این تعداد اضافه خواهند شد که مجهز به سیستم خنک‌کننده نیز هستند.

وی ادامه داد: این تعداد ناوگان در سه فاز کار جابجایی زوار را انجام خواهند داد که فاز اول از پارکینگ اربعین تا میدان اربعین، فاز دوم از پل زائر تا میدان اربعین و فاز سوم از پایانه برکت تا میدان اربعین خواهد بود، به منظور رفاه حال زوار، هیچ گونه توقفگاه در این محدوده‌ها تا میدان اربعین وجود ندارد.

رئیس ستاد اربعین در استان اضافه کرد: یکی از مهمترین اولویت‌ها، استفاده از ظرفیت اقتصادی اربعین برای مردم استان است و در این راستا مردم استان باید از این فرصت بهره‌مند شوند، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی استان در این زمینه می‌تواند راهگشا باشد. اولویت در رابطه با فروش محصولات با بومی استان خواهد بود.

بهرام‌نیا افزود: به منظور تسریع در خدمات‌رسانی به زوار، شرکت آب و فاضلاب و شرکت توزیع نیروی برق استان نسبت به استقرار دو اکیپ جداگانه در پایانه مرزی شهید سلیمانی و پارکینگ اربعین اقدام نمایند.

رئیس ستاد اربعین در استان در ادامه با قدردانی از خدمات ستاد عتبات عالیات گفت: هیچ مشکلی در خصوص تأمین آب و یخ در سطح استان وجود ندارد و هم آب و یخ به اندازه کافی دپو شده است، همچنین علاوه بر استقرار دستگاه‌های یخ‌ساز، یک دستگاه یخ‌ساز دیگر نیز خریداری شده است.

استاندار ایلام در ادامه با بیان اینکه تاکنون ۷۵۰ کامیون حامل موکب از مرز مهران وارد کشور عراق شدند، گفت: با هماهنگی‌های بعمل آمده، تردد کامیون‌های حامل بار موکب‌های اربعین حسینی در مرز مهران تسهیل و تسریع می‌شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز