تهران ۱۱.۵۱° كمينه ۱۱.۵۱°  بیشینه ۱۱.۹۹°
۰۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۱

زاخارووا به کره جنوبی هشدار داد

«ماریا زاخارووا» در ادامه اضافه کرد: تعامل نظامی- سیاسی بین آمریکا، ژاپن و کره جنوبی دستورالعمل های کلیدی ایالات متحده برای مهار روسیه و چین را در خود دارد.
کد خبر: ۷۰۲۸۱

به گزارش معاصر؛  «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز پنجشنبه در سخنانی به کره جنوبی هشدار داد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز ضمن هشدار درباره «مواضع ضدروسی سئول» اعلام کرد: توافقات به‌دست آمده در اجلاس سران آمریکا، کره‌جنوبی و ژاپن ماهیت تقابلی و نیز روح «جنگ سرد» را در خود دارد.

 «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز پنجشنبه در سخنانی اعلام کرد: توافقات به دست آمده در اجلاس سران آمریکا، کره جنوبی و ژاپن ماهیت تقابلی و روح «جنگ سرد» را در خود دارد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص گفت: حمایت سئول از کی یف به هر شکلی از جمله کمک نظامی و تحریم های جدید علیه روسیه بی پاسخ نخواهد ماند.

«ماریا زاخارووا» در ادامه اضافه کرد: تعامل نظامی- سیاسی بین آمریکا، ژاپن و کره جنوبی دستورالعمل های کلیدی ایالات متحده برای مهار روسیه و چین را در خود دارد.

سران کشورهای آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در اجلاس سه جانبه کمپ دیوید در تفرجگاه دائمی رئیس جمهور آمریکا در ایالت مریلند جمعه پیش با انتشار بیانیه مشترکی متعهد شدند که رزمایش نظامی گسترده سالیانه برگزار کنند.

سران اجلاس سه جانبه کمپ دیوید در این نشست در بخش دیگری از بیانیه مشترک خود بر تعهدشان در خلع سلاح هسته‌ای کامل کره شمالی تاکید کردند و همچنین خواستار گفتگوی سازنده با کره شمالی شدند!
در این بیانیه آمده بود: ما تعهد دولت‌هایمان را برای مشورت سریع با یکدیگر برای هماهنگ کردن پاسخ‌هایمان به چالش های منطقه‌ ای، تحریک‌ آمیز و تهدیدهایی که بر منافع و امنیت جمعی ما تأثیر می‌ گذارد، اعلام می‌ کنیم. از طریق این مشاوره‌ ها، ما قصد داریم اطلاعات را به اشتراک بگذاریم، پیام‌ های خود و اقدامات پاسخگویی را هماهنگ کنیم.

این سه کشور که روز جمعه نشستی را برگزار کردند، همچنین برای «ازسرگیری گفتگو» با کره شمالی «بدون پیش‌شرط» ابراز آمادگی کردند!

انتهای پیام
منبع: مهر
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز