تهران ۲۱.۷۳° كمينه ۲۱.۵۱°  بیشینه ۲۱.۹۹°
۰۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۹

بارش باران ازامروز در ۴ استان شدت می‌گیرد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: بارندگی از عصر امروز در مسیرهای مواصلاتی گیلان و شرق اردبیل، شمال شرق آذربایجان شرقی و به ویژه ارتفاعات مازندران شدت می‌گیرد .
کد خبر: ۷۰۵۳۹

بارش باران ازامروز در ۴ استان شدت می‌گیرد

 

به گزارش معاصر,صادق ضیاییان ,درباره وضعیت هوا افزود: امروز بارش‌های رگباری را در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران و خراسان شمالی خواهیم داشت که بارش‌ها در مسیرهای مواصلاتی گیلان و شرق اردبیل، شمال شرق آذربایجان شرقی و دامنه و ارتفاعات مازندران شدید خواهد بود.

وی بیان داشت: هم اکنون بارش‌های خوبی در تالش و انزلی گزارش شده است، اما برای فردا در استان مازندران بارش‌ها ادامه دارد که در ارتفاعات می‌تواند خطرناک باشد.

ضیاییان، در توصیف بارش‌های خطرناک گفت: از آنجایی که آخر هفته است و تعداد زیادی از هموطنان به ارتفاعات می‌روند، از عنوان خطرناک استفاده می‌کنم، زیرا مسافران دقیقا در جایی که نباید اتراق می‌کنند. همچنین از مسافران می‌خواهیم علاوه بر امروز در روز پنجشنبه به ویژه در ساعت های عصر در ارتفاعات مازندران نباشند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: روز جمعه بارش‌ها خفیف تر است، اما همچنان در ارتفاعات استان مازندران ادامه دارد.

وی از کاهش دما در سطح کشور از روز گذشته خبر داد و گفت: روند کاهش دما فردا هم در اغلب نقاط کشور از نیمه شمالی تا شمال شرق ادامه خواهد داشت و بیشترین کاهش دما را در شمال شرق و استان های خراسان جنوبی و رضوی طی فردا خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان، برای جمعه قدری افزایش دما به ویژه در شمال غرب خواهیم داشت و مجدد روزهای شنبه تا یکشنبه دما در اغلب استان‌ها بدون تغییر خواهد بود.

وی اظهار داشت: حداکثر دمای روز گذشته تهران ۳۵ درجه بود و انتظار داریم برای امروز و فردا هم همین دما را در تهران داشته باشیم. روز جمعه دمای پایتخت نسبت به امروز و فردا ۲ درجه افزایش خواهد داشت.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز