تهران ۲۶.۷۳° كمينه ۲۶.۵۱°  بیشینه ۲۶.۹۹°
۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

آغاز برداشت گاز فاز ۱۱ پارس جنوبی از دستاوردهای بزرگ دولت سیزدهم است

راه‌اندازی فاز ۱۱ پارس جنوبی از نظر علمی، عملیاتی و سیاسی حائز اهمیت است و دستاوردی بزرگ برای دولت سیزدهم به‌شمار می‌رود.
کد خبر: ۷۰۷۴۹


معاصر- نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: آغاز برداشت گاز از فاز ۱۱ پارس جنوبی از دستاوردهای بزرگ دولت سیزدهم در حوزه انرژی است.

هادی بیگی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، به آغاز برداشت گاز از فاز ۱۱ پارس جنوبی اشاره کرد و آن را یکی از دستاوردهای بزرگ دولت سیزدهم در حوزه انرژی دانست و اظهار کرد: فاز ۱۱ پارس جنوبی ۲۰ سال معطل مانده بود و شرکت‌های خارجی برای راه‌اندازی آن وارد عمل شدند، اما آن را نیمه‌کاره رها کردند.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای بر این باور بودند ایران نمی‌تواند فاز ۱۱ پارس جنوبی را راه‌اندازی کند و باید خارجی‌ها را پای کار بیاوریم، گفت: راه‌اندازی فاز ۱۱ پارس جنوبی از نظر علمی، عملیاتی و سیاسی حائز اهمیت است و دستاوردی بزرگ برای دولت سیزدهم به‌شمار می‌رود.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه نفت، فروش نفت و فرآورده‌های نفتی در شرایط تحریم است، در شرایط کنونی فروش نفت افزایشی خیره‌کننده داشته است و منابع حاصل از آن نیز دریافت می‌شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز